Symulator surfingu, wieża widokowa, a może plac zabaw? Do 12 listopada mieszkańcy mogą wybierać spośród 113 pomysłów.

To piąta edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W jego ramach rozpoczęto realizację takich inwestycji jak: rower miejski, modernizacja Stawu Brodowskiego czy oświetlenie ścieżki wokół Arkonki.

W tym roku do rozdysponowania jest 8 milionów. Mieszkańcy złożyli 202 projekty. Po weryfikacji dokonanej przez zespół opiniujący zostało 113. 

Głosować można na stronie www.sbo.szczecin.eu. W celu weryfikacji należy podać: imię i nazwisko, numer PESEL, numer telefonu komórkowego oraz imię matki. Każdy może oddać trzy głosy. Po jednym na: projekt ogólnomiejski, dowolny projekt dzielnicowy mały (Zachód, Prawobrzeże, Północ, Śródmieście) oraz dowolny projekt dzielnicowy duży (Północ, Śródmieście, Prawobrzeże, Zachód).

Uczestniczyć w głosowaniu mogą wszyscy mieszkańcy, również dzieci i młodzież. Osoby poniżej 16 roku życia na karcie do głosowania będą miały również rubrykę na zgodę rodzica.

Nie będzie głosowania „papierowego”, ale skorzystać można z różnych form pomocy. Zostanie ona zapewniona w Urzędzie Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filii urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla 39/40), Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163) lub BUDŻETObusie (trasa oraz harmonogram kursowania będzie dostępny na stronie www.sbo.szczecin.eu). Dla osób zainteresowanych w wymienionych wyżej 4 punktach stacjonarnych będą udostępnione formularze papierowe, które po zakończeniu głosowania zostaną wprowadzone, przez osoby upoważnione, do systemu elektronicznego. W siedzibach Rad Osiedli (w wyznaczonych godzinach) udostępnione zostaną komputery dla mieszkańców

Do punktów stacjonarnych lub BUDŻETObusu muszą udać się zainteresowane głosowaniem osoby, które nie są zameldowane w Szczecinie, ale tutaj mieszkają, studiują lub uczą się. Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości. 

Nowością będzie możliwość głosowania w centrach handlowych. W określonych dniach na mieszkańców będzie tam czekało specjalne stanowisko z komputerem. W Atrium Molo (piątek 3 listopada, g. 15-18), Galaxy (sobota 4 listopada, g. 13-16), Outlet Park (czwartek 9 listopada, g. 15-18) i Kaskadzie (piątek 10 listopada, g. 15-18).

- Będzie głośno, kolorowo i ciekawie, a na zainteresowanych będzie czekał szereg dodatkowych atrakcji na które już dziś serdecznie zapraszamy! – mówi Dorota Kowalewska, ze stowarzyszenia Media Dizajn, które będzie prowadziło spotkania z mieszkańcami w centrach handlowych.