Nie wiesz co zrobić z najbliższym sobotnim wieczorem? Lubisz muzykę rockową i chciałbyś przy okazji zwiedzić najmłodsze szczecińskie muzeum? W takim razie zbieraj się i przychodź do Muzeum Techniki i Komunikacji na kolejny koncert z cyklu Made in Szczecin Born To Be Wild. Brzmienia ocierać się będą o klasyczny rock.

Koncert, do czego przyzwyczaił nas już cykl Born To Be Wild, będzie podzielony na dwie części. Jako pierwszy zagra szczeciński zespół Gravitone. Po licznych perturbacjach składowych, wciąż grają razem. Z założenia tworzą progresywnego rocka, ich demo ujrzało światło dzienne w 2010 roku. W przemyślanych kompozycjach z dość przestrzennie zagospodarowanym tłem, pojawiają się melodyjne gitarowe solówki oraz riffy.

TALM to dość znana marka na szczecińskiej scenie podziemnej. Ich kompozycje opierają się na klasycznym brzmieniu gitar elektrycznych i przywodzą na myśl niektórych gigantów rocka.  Jak sami piszą, nie szukają zbędnej ideologii, po prostu kochają robić razem muzykę. Ich demo Better Days prezentuje się bezpretensjonalnie. To cenne, szczególnie przy tak klasycznie rockowych utworach. Charakterystycznym głosem odznacza się Remek, wokalista TALMu. Miejmy nadzieję, że urzekną nas swoją naturalnością.

 

Znajdź więcej utworów wykonawcy TALM w Myspace Muzyka

 

Początek wydarzenia 24.09.11r. o 18:00 w Muzuem Techniki i Komunikacji na Niemierzyńskiej. Bilety w cenie 10zł (normalne) i 5zł (ulgowe).

 

Przegląd "Made In Szczecin" realizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Szczecin.

Born in Szczecin

Już wkrótce zespoły występujące w cyklu muzealnych koncertów wezmą udział w głosowaniu, które pozwoli im się dostać na drugą część składanki Born in Szczecin. Pierwsza edycja tej płyty, której premiera miała miejsce w grudniu zeszłego roku, zyskała szeroki posłuch w muzycznym środowisku Szczecina, nie dziwi więc, że wielu chce się znaleźć na woluminie drugim. To przede wszystkim satysfakcja, radość, a nawet prestiż z powodu oficjalnie wydanej piosenki. Śledźcie informacje o Made in Szczecin Born To Be Wild na wszczecinie.pl, a głosowanie na pewno wam nie umknie.