Oto kilka ciekawych pomysłów na mikołajkową środę w Szczecinie. Podpowiadamy, dokąd tego dnia zabrać dzieci i gdzie spotkamy św. Mikołaja.

MIKOŁAJKOWY JARMARK ROZMAITOŚCI w Filharmonii
6 grudnia już od samego rana szczeciński oddział Fundacji Mam Marzenie wraz z Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie zapraszają na Mikołajkowy Jarmark Rozmaitości. Przez całą środę (od godz. 09:00) w holu „lodowego pałacu” będzie można zrobić świąteczne zakupy, przy okazji wspierając konto Fundacji Mam Marzenie. Na stoiskach znajdziemy świąteczne ozdoby i dekoracje wykonane przez podopiecznych Fundacji oraz rękodzielników, wspierających działania tej organizacji, a także biżuterię, ubrania i rośliny. Ponadto w przestrzeni Filharmonii zaplanowano wystawę prac studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace będzie można nie tylko oglądać, ale i kupić, a całkowity dochód zasili konto Fundacji Mam Marzenie i zostanie w całości przeznaczony na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci. Mikołajkowy Jarmark Rozmaitości to wydarzenie towarzyszące wyjątkowemu koncertowi charytatywnemu „Magia Marzeń”, który w mikołajkowy wieczór (6 grudnia) odbędzie się w Filharmonii. Wstęp na jarmark jest bezpłatny. Stoiska można odwiedzać od godz. 09:00.

KONCERT „MAGIA MARZEŃ” w Filharmonii

Wieczorny koncert „Magia Marzeń” rozpocznie się Filharmonii o godz. 19:00. W złotej sali zagrają Michał Grobelny, znany z takich programów jak „The Voice of Polnad” czy „ Jaka to melodia?” oraz najlepszy polski basista Wojciech Pilichowski. Obaj artyści wystąpią ze swoimi zespołami. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie z Województwa Zachodniopomorskiego. Bilety kosztują 30-50 zł. Można je nabyć za pośrednictwem strony bilety.fm. Szczegóły tutaj

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z LENIUSIOŁKAMI w ProMediach

W salonie ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2 w środę, 6 grudnia, odbędzie się mikołajkowe spotkanie z Anną Sakowicz i jej najnowszą książką dla najmłodszych „Leniusiołki”. Do udziału zaproszone są wszystkie dzieci wraz z opiekunami. Całe honorarium ze sprzedaży książeczki autorka przeznaczy na Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe w Szczecinie. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny. Więcej tutaj

MIKOŁAJKOWE SPEKTAKLE w Operze na Zamku

Opera na Zamku zaprasza dzieci na mikołajkowy spektakl „Cztery pory roku”. To interaktywne taneczno-muzyczne przedstawienie oczywiście z muzyką Antonia Vivaldiego graną na żywo. Na dzieci czeka wystrzałowa zabawa. Będą mogły tańczyć, śpiewać, szaleć razem z artystami i rodzicami. Jak przekonują organizatorzy, taki niebanalny prezent zostanie zapamiętany na długi czas. Początek spektaklu w środę, 6 grudnia, o godz. 10:00. Bilety kosztują 25 zł.

W mikołajki o godz. 18:00 Opera na Zamku wystawia jeszcze „Dziadka do orzechów”, dobrze znany wszystkim balet, będący nieodłącznym elementem świątecznego nastroju w okresie Bożego Narodzenia. Na to przedstawienie pozostało jednak tylko kilka ostatni biletów. Kosztują 52 zł.

MIKOŁAJKI na Arkonce

Mikołajkowa impreza na Arkonce rozpocznie się w środę o godz. 16:00. Tego dnia lodowisko odwiedzi nie tylko Mikołaj, ale również jego pomocnicy. Elfy zadbają o doskonałą zabawę i sprawią najmłodszym dużo radości. Przygotują dla dzieci także sporo atrakcji, m.in.: zręcznościowe gry i zabawy, dyskotekę na lodzie, świąteczne quizy czy balonowe zoo. Wstęp na lodowisko kosztuje 8 złotych – bilet ulgowy oraz 12 złotych – bilet normalny. Wszystkie dodatkowe mikołajkowe atrakcje pozostają w cenie. Mikołajkowa impreza zakończy się o godz. 20:00.

BEZPŁATNE PRZEJAŻDŻKI ŚWIĄTECZNYM TRAMWAJEM

Również w mikołajki na szczecińskie tory po raz pierwszy w tym roku wyjedzie świąteczny tramwaj. Zabytkowy wagon ozdobiony światełkami i zamontowaną na dachu czerwoną czapką św. Mikołaja będzie kursował w godz. 15:50-20:00 na trasie: Dworcowa – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Bohaterów Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa. Odjazdy z ulicy Dworcowej zaplanowano o godz.: 15:50; 16:40; 17:30; 18:20; 19:10. 6 grudnia w świątecznym tramwaju na pasażerów mają czekać niespodzianki. Przejażdżki świątecznym tramwajem są bezpłatne. Więcej tutaj

ROZŚWIETLONA CHOINKA przed magistratem

W mikołajki w Szczecinie rozbłysną także bożonarodzeniowe dekoracje, w tym świąteczne drzewka, które stanęły przed Urzędem Miasta oraz jego filią na prawobrzeżu. Choinka z pl. Armii Krajowej mierzy ponad 12 metrów, a jej waga to 1440 kg. Na blisko 500 gałęziach w najbliższą środę rozbłyśnie prawie 10 tysięcy światełek. Na drzewku zamontowano łańcuchy diodowe w kolorze białym, czerwonym i niebieskim oraz 20 białych śnieżynek. Na szczycie choinki umieszczona została duża podświetlana gwiazda. Drzewko rozświetli plac przed magistratem 6 grudnia ok. godz. 16:30.

SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM i PIERNIKOWE WARSZTATY w szczecińskich galeriach
Pokazy wypiekania i dekorowania pierników prowadzone przez artystów toruńskiego Żywego Muzeum Piernika, własnoręczne przygotowywanie oryginalnych zdób choinkowych, drobnych prezentów i bożonarodzeniowych dekoracji oraz spotkanie z Mikołajem – m.in. takie atrakcje przygotowano dla najmłodszych w mikołajkową środę w Galerii Kaskada. Każde dziecko otrzyma tego dnia słodki upominek i będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem (w godz. 13:00-18:00). Fotografie zostaną później przesłane do właścicieli mailem. Wszystkie atrakcje będą czekały na odwiedzających na poziomie -1 galerii.

6 grudnia Mikołaja spotkamy także w CHR Galaxy. Znajdziemy go w pobliżu fontanny. Już od godz. 11:00 będzie wysłuchiwał dziecięcych życzeń i pozował do wspólnych zdjęć, którą wykona profesjonalny fotograf. Bezpłatne zdjęcia będzie można odebrać od razu tego samego dnia w specjalnym fotograficznym punkcie. Mikołaj będzie gościł w Galaxy do godz. 20:00. Tego samego dnia w centrum przy al. Wyzwolenia ruszy Piernikowa Kraina, w której urocze Piekareczki będą uczyły dzieci, jak wykonać pachnące przyprawami ozdoby na choinkę. Dzieci będą mogły je zabrać później do domu. Piernikowa Kraina zaprasza w środę w godz. 12:00-20:00.

MIKOŁAJKI w Cafe Niebko

Spotkanie z Mikołajem, wspólne tworzenie ozdób na chinkę, dekorowanie świątecznego drzewka, wspólne kolędowanie oraz zdjęcia na świeżym powietrzu z konikami w strojach reniferów – m.in. takie atrakcje z okazji mikołajek przygotowano w kawiarni Cafe Niebko przy ul. Niemierzyńskiej 18a. Mikołajkowa impreza rozpocznie się tu 6 grudnia o godz. 17:00. Bilety kosztują 40 zł dla rodzica z dzieckiem i 60 zł dla rodzica z dwojgiem dzieci. Obowiązują zapisy: cafeniebko@gmail.com