Możesz pomóc spełnić marzenia ciężko chorych dzieci, a przy tym wziąć udział w niezwykłym muzycznym wydarzeniu. Szczeciński oddział Fundacji Mam Marzenie wraz z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza już w mikołajki zapraszają na wyjątkowy koncert charytatywny "Magia Marzeń"! Zagrają Michał Grobelny z zespołem oraz Wojciech Pilichowski Band.

Koncert „Magia Marzeń” rozpocznie się w złotej sali Filharmonii w najbliższą środę, 6 grudnia, o godz. 19:00. Bilety już od 30 zł można nabyć za pośrednictwem portalu bilety.fm. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na realizację marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie z Województwa Zachodniopomorskiego.

Kto wystąpi?

Tego wieczoru muzycznych wrażeń dostarczą Michał Grobelny oraz Wojtek Pilichowski Band. Ten pierwszy to znany muzyk i wokalista, który występował w wielu telewizyjnych programach, m.in.: „Twoja Twarz brzmi znajomo”, „The Voice of Poland”, czy „Szansa na sukces”. Na co dzień można go oglądać w programie „Jaka to melodia?”. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą!

Wojtka Pilichowskiego raczej nie trzeba przedstawiać. To uznany basista, kompozytor i producent muzyczny. Swój pierwszy solowy krążek nagrał w 1994 roku. Od tego czasu wydał już 14 albumów. Łączny nakład wszystkich jego płyt przekroczył 100 tys. egzemplarzy. Jest bardzo otwarty na propozycje współpracy – regularnie udziela się w różnych zespołach. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt, które rozeszły się w ponad 6 milionach sztuk. Pilichowski jest najczęściej nagradzanym polskim basistą - 16 razy uznano go za najlepszego w naszym kraju. Muzyk jest liderem dwóch własnych projektów: Pilichowski Band i Pilichowski Trio.

 

Współorganizatorem koncertu jest Fundacja Mam Marzenie, której misją jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczyć podopiecznym oraz ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Mikołajkowy Jarmark Rozmaitości
Mikołajki w Filharmonii to jednak nie tylko koncert. 6 grudnia już o godz. 9:00 w holu „lodowego pałacu” odbędzie się Mikołajkowy Jarmark Rozmaitości, w trakcie którego będzie można kupić świąteczne ozdoby wykonane przez podopiecznych Fundacji oraz rękodzielników, wspierających działania tej organizacji. Oprócz świątecznych gadżetów na stoiskach pojawią się także biżuteria, ubrania i rośliny. Ponadto w przestrzeni Filharmonii zaplanowano wystawę prac studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace będzie można nie tylko oglądać, ale również kupić, a całkowity dochód zasili konto Fundacji Mam Marzenie i zostanie w całości przeznaczony na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.