Zabytkowy wagon ozdobiony sznurami światełek i zamontowaną na dachu czerwoną czapką św. Mikołaja znowu wyjdzie na szczecińskie tory. Zupełnie za darmo będzie można nim jeździć przez pięć wybranych dni. ZDiTM zapowiada, że w tym roku roku wprowadzono lekkie zmiany w wyglądzie świątecznego tramwaju.

Mimo że ma ponad 50 lat, a czasy świetności już dawno za nim, to nadal budzi duże zainteresowanie i sprawia, że nikt nie przechodzi obok niego obojętnie. Historyczny wagon w świątecznym wydaniu w tym roku również wyjedzie na trasę. Pierwszy kurs odbędzie się już w najbliższą środę, 6 grudnia. Mikołajkowy tramwaj będzie kursował w godz. 15:50-20:00.

Pojedzie następującą trasą: Dworcowa – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Bohaterów Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa.

Odjazdy z ulicy Dworcowej zaplanowano o: 15:50; 16:40; 17:30; 18:20; 19:10.

6 grudnia w świątecznym tramwaju na pasażerów mają czekać niespodzianki. Przez pierwszą godzinę w wagonie będzie można też spotkać prezydenta miasta Piotra Krzystka.

Do końca tego roku tramwajem z mikołajową czapką na dachu na tej samej trasie przejedziemy się jeszcze kilka razy. Będzie to możliwe w piątkowe popołudnia (8, 15, 22 i 29 grudnia) w godz. 15:50-20:00. Tramwaj wszystkich chętnych wozi za darmo.