Legendarna studencka miejscówka przeszła generalny remont i już 1 października powita wszystkich spragnionych klubowego życia. Pinokio zaskoczy nową odsłoną, w tym jedynym w Polsce bubble parkietem z tysiącami kulek! „Teraz mamy czasy popularności Instagrama i TikToka, a zdjęcia w takim basenie będą genialnie wyglądać.”

 

To świetna informacja dla wszystkich, którzy tęsknią za rozrywkową stroną Szczecina. Dobiegł końca remont klubu Pinokio. Od października, jak zapowiadają właściciele, to dobrze znane miejsce na nowo stanie się centrum kultury, ale nie tylko studenckiej.

Innowacyjny pomysł, który jako pierwsi wprowadzą do polskich klubów

– Klub będzie podzielony na trzy części. Na dole, gdzie będzie główne wejście, znajdzie się strefa gastronomiczna oraz wyjątkowy bubble parkiet z 30 tysiącami przeźroczystych, plastikowych kulek. To innowacja na polskim rynku klubowym, ale i w Europie trudno znaleźć takie wyposażenie – zdradza Maciej Korobilis, jeden ze współwłaścicieli klubu. – Teraz mamy czasy popularności Instagrama i TikToka, a zdjęcia w takim basenie będą genialnie wyglądać.

Piętro wyżej znajdzie się przestrzeń eventowa, a na górze powstanie strefa VIP, która jest ukłonem w stronę „starej gwardii” Pinokia. Wejście do strefy będzie trochę droższe, alkohol nieco lepszy, znajdzie się też więcej spokoju i miejsca, by przyjść i po prostu sobie posiedzieć.

Nie odcinają się od przeszłości. „Nie mogliśmy pozwolić sobie o tym zapomnieć”

Pinokio przez wiele lat swojej działalności tworzyło kilka charakterystycznych imprez. Wystarczyło, by padła nazwa, a wiadomo było, w jakim klubie się one odbywały. Mowa tu przede wszystkim o „Wielbłądzie”.

– Będziemy otwarci od wtorku do niedzieli. We wtorki będzie reaktywacja legendarnego „Wielbłąda”, nie mogliśmy sobie pozwolić o tym zapomnieć. Czwartki robimy typowo dla studentów, mamy nawiązane współprace z praktycznie wszystkimi uczelniami w Szczecinie. Mamy wyznaczone już terminy na otrzęsiny. Piątki robimy eventowe – będziemy szukać różnych klimatów i sprawdzimy, jak do tego podejdzie klient. Raz będzie to rap, raz rock, raz techno. W sobotę stawiamy na „stare” Pinokio, czyli po prostu muzykę popularną – zapowiada Korobilis.

A jeszcze w tym roku właściciele mają plany, by zorganizować imprezę retro i sprowadzić do klubu didżejów, którzy grali w nim przed laty.

– Podczas sprzątania lokalu znaleźliśmy koszulkę w ramce z podpisami DJ-ów ze wszystkich lat. Pinokio to legendarne miejsce, grali tu różni artyści. I trzeba to kontynuować – zapowiada Korobilis.

Miano centrum kultury studenckiej zobowiązuje. „Nie chcemy, by był to tylko klub”

– Moje wspomnienia z Pinokio są takie, że tutaj często odbywały się te „ponad-imprezy”. To nie tylko muzyka, parkiet i koniec. Tu były piana-party, snow-party. W Internecie jest dużo zdjęć np. zabaw z kolorowymi pałeczkami. I chcemy iść w tym kierunku, by zabawa tutaj nie była tylko przyjściem i wypiciem czegoś z procentami, ale żeby z tego klubu więcej utkwiło nam w pamięci – zapewnia Korobilis. Dodaje, że zdaje sobie sprawę z oczekiwań, jakie ciążą na nowych właścicielach, i zapewnia, że zrobią wszystko, by sprostać zadaniu.

– Dzisiaj niektórzy studenci mogą już nie znać Pinokia, nie byli tutaj, ale wielu absolwentów pamięta i tęskni. Przez ostatni czas nie było dane młodym posmakować tego życia studenckiego, a Szczecin ma możliwości. To ma być centrum kultury studenckiej – nie chcemy, by był to tylko klub czy tylko pub. Chcemy więc robić np. pub quizy, w tygodniu na dole będzie można przyjść i pograć w gry planszowe, może pojawią się jakieś warsztaty. Chcemy iść w każdą stronę, która jest kulturą – zaznacza Korobilis.

To będzie wyjątkowy początek roku akademickiego

Ponowne otwarcie klubu Pinokio zaplanowane jest na 1 października na godz. 20:00. Właściciele zapewniają, że na odwiedzających tego dnia klub czeka wiele zabaw i atrakcji. W mieście również będzie głośno o Pinokiu – pojawi się specjalnie przystrojony zabytkowy autobus, który będzie zbierał chętnych i przywoził do lokalu. Reszta na razie pozostaje owiana tajemnicą, ale faktem jest, że Pinokio będzie idealnym miejscem, by się zintegrować!

6 października odbędzie się impreza „Szczecin wita studentów”, która przygotowywana jest z myślą o wszystkich uczelniach. W kolejnych terminach każda z uczelni będzie miała jeszcze własne otrzęsiny.

Pinokio to jeden z najstarszych klubów studenckich w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w 1962 roku.