Festiwal Iluminacje Szczecin już w najbliższy piątek, mnóstwo żeglarskich inicjatyw, ciekawe wydarzenia na Wyspie Grodzkiej i tętniący życiem Holiday Park – Łasztownia w tym roku przez całe wakacje tętni życiem. – Serdecznie zapraszamy do spędzania czasu z nami. Wiemy, że wiele osób zrezygnowało z dłuższych wyjazdów urlopowych, ale to dobra okazja, żeby jeszcze bliżej poznać Szczecin i bawić się z nami tutaj na miejscu – mówi Małgorzata Miszczuk, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Kino plenerowe, stand-upy, koncerty i wielkie emocje na 80-metrowej wieży w Holiday Parku

Czas pandemii koronawirusa przewrócił do góry nogami wszelkie harmonogramy imprez plenerowych. Wiele nie doszło do skutku, inne zmieniły swoją formułę. Żegluga Szczecińska nie chciała zostawić mieszkańców miasta i turystów bez szans na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego i tak Łasztownia stała się miejskim centrum wszelkich rozrywek.

– Nawet żartowaliśmy, że Łasztownia to w tym roku najwspanialsza wakacyjna wyspa. Rzeczywiście rozrywek jest tutaj całe mnóstwo i druga połowa sierpnia to nadal szansa na skorzystanie ze znanych już atrakcji i kilku nowych pomysłów – dodaje Małgorzata Miszczuk. – Na Łasztowni działają trzy strefy aktywności. Holiday Park Szczecin, czyli spektakularne wesołe miasteczko z atrakcjami dla osób, które uwielbiają adrenalinę. Cały czas zapraszamy także do Miejskiej Strefy Letniej, a tam animacje dla dzieci, koncerty, wieczorne sety DJ-ów, bijące rekordy popularności stand-upy czy kino plenerowe. Zapraszamy również do Floating Marketu na końcu Łasztowni – zachęca.

Na stronie spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wciąż można zapisywać się na transgraniczne spacery z przewodnikami miejskimi. Odbywają się one w formułach: kajakowej, rowerowej oraz pieszej.

Iluminacje Szczecin. Perełki architektury oświetlone w niesamowity sposób

Poza znanymi już pomysłami, druga połowa sierpnia obfituje także w nowości. Już 14 sierpnia wydarzenie Iluminacje Szczecin, które sprawi, że nasze miasto rozbłyśnie tysiącami barwnych świateł. Kulminacyjny moment całego wydarzenia będzie mieć miejsce właśnie na Łasztowni. – Zapraszamy do udziału w „spacerze po nocnym Szczecinie”, zobaczymy ciekawe perełki architektoniczne, które tej nocy będą w niesamowity sposób oświetlone. Podświetlone będą budynki, które na co dzień nie są. Zaczynamy o 21:00, prezentacja o każdej pełnej godzinie. Szykujemy wiele nowych aranżacji świetlnych – zapowiada Małgorzata Miszczuk.

Wieczorem odbędzie się after party na Wyspie Grodzkiej i koncert Michała Martyniuka. Materiał, który zaprezentują muzycy to połączenie improwizacji z elementami jazzu, neo-soul, R&B oraz funk. Do muzyków dołączy znakomita wokalistka YaniKa (Magdalena Grzymkowska). Wstęp na wszystkie inicjatywy jest bezpłatny.

Jednostki uczestniczące w Regatach Bałtyckich przypłyną do Szczecina

W najbliższych dniach nie zabraknie też wydarzeń żeglarskich. Małgorzata Miszczuk zdradza, że już w ostatni weekend sierpnia do Szczecina przypłyną jednostki, które będą brały udział w Regatach Bałtyckich. – Nie ma w tym roku Dni Morza, ale do naszego miasta przypływają jednostki, które biorą udział w najważniejszych zawodach sportowych i żeglarskich. Jeżeli tęsknicie Państwo za widokiem żagli, to jednostki uczestniczące w Regatach Bałtyckich będzie można podziwiać z bulwarów, gdzie będą zacumowane. Bliższe zwiedzanie z powodu pandemii jest niestety niemożliwe. W ten sam weekend regaty na Jeziorze Dąbie. Warto śledzić naszą stronę internetową, bo kalendarz żeglarski jest bogaty w atrakcje, które nie kończą się wraz z końcem lata, a znacznie później – dodaje Małgorzata Miszczuk.