Po pięciu miesiącach opóźnienia Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena jest już gotowy. Otwarcie w przyszłym tygodniu.

Jeden z największych w Polsce parków rozrywki dla dzieci powstał tuż przy targowisku Manhattan na szczecińskim Niebuszewie. Pierwotnie kompleks miał być otwarty pod koniec lutego. Termin ten kilkukrotnie przekładano. Pod koniec czerwca inwestor poinformował, że „ostateczną” datę otwarcia wyznaczono na 1 sierpnia. Tym razem, udało się dotrzymać słowa. Do szczecińskiego parku atrakcji wejdziemy już w najbliższy wtorek. Od pierwszego dnia funkcjonowania Kids Arena będzie czynna w godz. 10:00-20:00.

Wielka impreza z okazji otwarcia obiektu odbędzie się jednak miesiąc później. - Z powodu trwającego do końca sierpnia okresu urlopowego oraz przerwy wakacyjnej w jednostkach oświatowych, podjęliśmy decyzję o tym, że huczna impreza, która powinna towarzyszyć otwarciu tak unikatowego obiektu, jakim jest Rodzinny Park Rozrywki Kids Arena, zostanie zorganizowana w piątek, 1 września 2017 r. Podczas wrześniowego „otwarcia” odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji, których – niestety – zabraknie 1 sierpnia – czytamy w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji.

16 namiotów pełnych atrakcji
Kompleks Kids Arena składa się z 16 futurystycznych namiotów firmy Freedomes, znanych między innymi z hollywoodzkiej produkcji „Marsjanin”. W ich wnętrzach znajdziemy atrakcje dla całych rodzin, wśród nich m.in.: „małpi gaj” w kształcie zamku, tory przeszkód, „obiekty” do wspinania się, zjeżdżalnie i park trampolinowy. W kompleksie znajdzie się również restauracja i pierwsze w Polsce kino sferyczne, w którym obraz wyświetlany jest z kilku projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni. 

Za wstęp do parku rozrywki dzieci do lat 18 zapłacą od 23 zł (za godzinę zabawy) do 49 zł (za cały dzień). Bilety dla wchodzących z nimi opiekunów to koszt 5 zł. Osoby dorosłe, które będą chciały skorzystać z oferty Kids Areny bez dzieci, również zapłacą od 23 do 49 zł. Całodniowy pakiet rodzinny (2 dzieci + 2 osoby dorosłe) to koszt 99 zł. Kino sferyczne i strefa rękodzieła będą dodatkowo płatne.