Produkty znanych marek, w tym odzież, obuwie, zabawki, kosmetyki i artykuły do domu, kupimy tu w dużo niższych cenach. W Polsce wystartowała dziś nowa sieć sklepów w kategorii off-price. Jeden z pierwszych punktów HalfPrice został otwarty w szczecińskiej galerii Galaxy.

 

Sieć HalfPrice należy do grupy CCC. 4 maja wystartowało pięć pierwszych sklepów z blisko 60, które marka planuje otworzyć do końca tego roku. Jeden z nich powstał w Galaxy w Szczecinie.

– Rozwój to jeden z naszych priorytetów i dlatego cieszymy się, że zaczynamy nową przygodę. Na całym świecie koncept off-price staje się coraz bardziej popularny i mamy nadzieję, że w naszym wydaniu zachwyci polskich klientów, a być może wkrótce także konsumentów z innych krajów regionu. Przygotowaliśmy się dobrze na to ogromne przedsięwzięcie i jesteśmy przekonani, że spotka się ono z dużym zainteresowaniem – mówi Dariusz Miłek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy CCC.

– Otwieramy nowy rozdział w historii działalności Grupy CCC. Wierzę, że HalfPrice błyskawicznie zbuduje i ugruntuje swoją pozycję na rynku, a Spółce zagwarantuje zawarcie interesujących partnerstw i synergii, które zaprocentują w przyszłości. Model biznesowy sieci umożliwia konsekwentne zwiększenie bazy produktowej, która będzie zapewniać wysokiej jakości asortyment przy jednocześnie atrakcyjnych cenach – dodaje Marcin Czyczerski, Prezes Zarządu Grupy CCC.

O nowej sieci mówi się, że będzie konkurencją dla znanej marki TK Maxx. Ma działać na podobnych zasadach, tzn. oferować szeroką gamę produktów znanych marek w obniżonych cenach. W salonach HalfPrice znajdziemy m.in.: ubrania, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz wyposażenie i dodatki do domu. Kolekcja marek w HalfPrice ma być stale powiększana.

– Dzięki skali przedsięwzięcia, jakim jest otwarcie kilkudziesięciu salonów HalfPrice, klienci mogą liczyć na bardzo zróżnicowaną ofertę – będzie ona uzupełniana kilka razy w tygodniu. Jestem przekonana, że nasze portfolio zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy okazji, a jasny i przejrzysty układ sklepu będzie sprzyjał satysfakcjonującym zakupom – dodaje Joanna Czyżewska, Dyrektor Działu Sprzedaży HalfPrice.

Poza Galaxy w Szczecinie w maju salony HalfPrice zostaną otwarte w dolnośląskiej Wroclavii, Galerii Północnej w Warszawie, Galerii Korona w Kielcach, opolskim Solaris, Galerii Platan w Zabrzu, olsztyńskiej Galerii Warmińskiej, Galerii Sarni Stok w Bielsku-Białej, tyskim Gemini Park oraz w Parku Handlowym w Polkowicach, gdzie były prowadzone testy tego konceptu.

– Tworząc HalfPrice korzystaliśmy z potencjału oraz doświadczenia Grupy CCC. Zgodnie ze strategią GO.22 od dłuższego czasu optymalizujemy sieć stacjonarną CCC. Zmniejszamy liczbę sklepów pod tym szyldem, a także ich format do 500-800m2, a jednocześnie pracujemy nad tym, by stawały się one coraz bardziej cyfrowe. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z najmu. Tę przestrzeń handlową, wydzieloną w ramach restrukturyzacji CCC, przeznaczamy właśnie na HalfPrice. Pozwoli nam to zwiększyć przychód z metra kwadratowego, a klientom dostarczyć bogatą, interesującą ofertę – mówi Karol Semik, Dyrektor Ekspansji Grupy CCC.

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice

AUTOR ZDJĘCIA: HalfPrice