Wrzesień to najintensywniejszy miesiąc w całym koncertowym cyklu Tego Słucham. W tym miesiącu aż trzykrotnie będzie można posłuchać na żywo ciekawych alternatywnych brzmień. W klimatycznym Domku Grabarza zagra łącznie sześć zespołów z Trójmiasta, Warszawy, Poznania i Berlina.

Pierwsza okazja, by odwiedzić Domek Grabarza już w najbliższą sobotę, 9 września. Organizatorzy zapraszają na „wieczór duetów”, podczas którego usłyszymy zespół Molde z Berlina, który swoją twórczość określa jako „noise pop” oraz Wczasy z Poznania. Jak czytamy w zapowiedzi koncertu, muzyka tego ostatniego składu „jest jak niskobudżetowe wakacje - nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90. Trudno powiedzieć co będzie następne, bo Wczasy to zawsze beztroska i łamanie reguł”.

 Tydzień później zaplanowano kolejną odsłonę trójmiejskiej inwazji muzycznej. W piątek, 15 września, w cyklu Tego Słucham wystąpią dwie post-rockowe i psychodeliczne grupy: Popsysze i Lastryko. Oba składy przyjadą do Szczecina nie tylko z nowym materiałem, ale właściwie odmienione. Popsysze na nowej, wydanej na początku roku płycie „Kopalino” brzmią zupełnie inaczej niż dotychczas, wręcz jest to inny zespół. Lastryko to z kolei nowa nazwa grupy Walrus Alphabet. Tak przełomowa decyzja wiąże się ze zmianą perkusisty i obraniem nieco innego kierunku w twórczości. Podczas koncertu w Domku Grabarza będzie więc okazja, aby obie formacje odkryć na nowo.

Natomiast 22 września Domek Grabarza wypełnią dźwięki rozmarzone i melancholijne, psychodeliczne i szorstkie. Takie bowiem piosenki w swoim repertuarze mają dwie warszawskie formacje: Vegetable Kingdom i Rosa Vertov. Za tym pierwszym projektem skrywa się Jakub Tyro-Niezgoda, znany m.in. z takich grup jak Tania O, Black Coffee czy niegdyś The Phantoms. Jest ważną postacią warszawskiej sceny, zwłaszcza jej improwizowanego zakątka. Prowadzi wydawnictwo Crunchy Human Children Records, udziela się przy niezliczonej ilości projektów. W końcu postanowił zebrać swoje własne piosenki. Płyta „Idler” ukazała się w lutym tego roku. Mieści 12 utworów utrzymanych w duchu garażowego, zgrzytającego songwritingu. Vegetable Kingdom na scenie występuje w różnych konfiguracjach personalnych. W Szczecinie Tyro-Niezgoda zagra m.in. Mikołajem Kołaczkiem (Złota Jesień) na perkusji.Z kolei muzyka Rosy Vertov to sprzężenie dream popu i shoegazu, wyrażające się w psychodelicznych balladach oraz post rockowych fragmentach, nie pozbawionych garażowych inklinacji. Dziewczyny wystąpiły m.in. na zeszłorocznym OFF Festivalu, a w kwietniu ukazał się ich debiutancki album „who would have thought?”.Wstęp na wszystkie koncerty kosztuje 15 zł. Początek o godz. 20:30.