Historyczne miejsce nadające charakter i niepowtarzalność, nowoczesna architektura, brak Strefy Płatnego Parkowania – w miejscu dawnego browaru Berghschloss przy ulicy Chmielewskiego 24 ruszyła sprzedaż mieszkań z drugiego etapu inwestycji Best Deweloper. „Jesteśmy przekonani o walorach nowego osiedla w tej części miasta, które ostatnio dynamicznie się rozwija” – podkreśla Jolanta Tkaczuk z Best Deweloper.

 

Ostatnio szczeciński rynek mieszkaniowy jest bardzo chłonny, szczególnie na terenach w okolicy Odry. Miasto przeżywa gospodarczy i społeczny rozkwit, ale wciąż odczuwalny jest niedobór inwestycji zlokalizowanych z dobrym dostępem do centrum, funkcjonalną komunikacją i jednocześnie z dala od zgiełku.

– Dlatego inwestycja Chmielewskiego 24 wydaje się szyta na miarę, zwłaszcza dla ludzi będących w ciągłym ruchu – zapewnia Jolanta Tkaczuk. – Wychodzimy z założenia, że osiedle ma być dostępne, otwarte i bez zbędnych ograniczeń oraz barier. Dające poczucie swobody i jednocześnie intymności. Jesteśmy przekonani o walorach nowego osiedla w tej części miasta, które ostatnio dynamicznie się rozwija.

Nietuzinkowe otoczenie i dobre połączenie z centrum

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Prace w pierwszym z nich rozpoczęły się pod koniec listopada 2018 roku, zakończyły wiosną 2021 r., wówczas powstało 120 mieszkań i 5 lokali użytkowych.

Teraz, w tej sprawdzonej i dobrze skomunikowanej okolicy z nietuzinkowym otoczeniem, trwa budowa dwóch kolejnych budynków. Projekty obu obiektów są do siebie zbliżone, a struktura mieszkań jest praktycznie powtarzalna. W ofercie są 1-pokojowe o powierzchni 25-27 m kw. oraz 2-pokojowe o powierzchni 35-42-52 m kw. Łącznie 250 mieszkań.

– To obecnie najbardziej pożądane powierzchnie – tłumaczy Jolanta Tkaczuk. – Ich funkcjonalność, użyteczność i ergonomia zostały tak przemyślane, aby maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy mieszkania oraz wygodnie i komfortowo żyć na niewielkiej przestrzeni.

Tarasy z niczym niezakłóconym widokiem

Warto dodać, że na ostatnich kondygnacjach obu budynków (VIII piętro) znajdą się mieszkania apartamentowe ze słonecznymi tarasami i niczym nie zakłóconym widokiem. Natomiast w podziemiach znajdzie się obszerna hala garażowa łącząca oba obiekty. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy będzie alternatywny wjazd i wyjazd w ulicę Tama Pomorzańska. Tym samym odciążony zostanie ruch w ulicy Chmielewskiego.

Ciekawostką jest to, że budynek numer 3 będzie posiadał aż 3 poziomy garażowca. To prawdopodobnie jedyne takie rozwiązanie w Szczecinie.

Wyremontowane ulice i bezkolizyjny wyjazd z miasta

Przypomnijmy, że obecnie w okolicach osiedla trwa remont ulicy Kolumba. Po zakończeniu prac będzie to jedna z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych ulic w Szczecinie. Dodatkowo planowane oddanie ulicy zbiegnie się w czasie z zakończeniem budowy Chmielewskiego 24.

– Wówczas osiedle niewątpliwie zyska na atrakcyjności i wartości. Położenie osiedla w sąsiedztwie najważniejszych tras komunikacyjnych umożliwia sprawny dojazd do centrum Szczecina oraz bezkolizyjny wyjazd z miasta. A to niewątpliwy atut – podkreśla Jolanta Tkaczuk.

Wśród zalet osiedla deweloper wymienia także m.in. historyczne miejsce nadające charakter i niepowtarzalność, nowoczesną architekturę, brak strefy płatnego parkowania. cicho- i szybkobieżne windy (po dwie w każdym budynku), każde mieszkanie z balkonem, wszystkie okna w mieszkaniu do podłogi.

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań

Obecnie trwa sprzedaż mieszkań z budynku nr 2. Do każdego z lokali obowiązkowy jest zakup miejsca parkingowego podziemnego. Prezentacja osiedla dostępna jest na stronie www.chmielewskiego23.pl/

Inwestorem jest spółka Best Deweloper. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest spółka Erbud. Koncepcję architektoniczną przygotował Maciej Panek z IDS Architekci. Wcześniej przy ulicy Chmielewskiego 24 znajdował się Browar Bergschloss, który działalność rozpoczął w 1865 roku. Był jednym z trzech największych w mieście.

Więcej informacji także pod numerem tel. 506 21 21 20