To będzie prawdziwy bestseller tegorocznych wyjazdów na jarmarki. Położona nad Łabą stolica Saksonii jest ich kolebką, bo to właśnie tutaj 585 lat temu odbył się pierwszy w Niemczech jarmark bożonarodzeniowy!

Wyjątkowe na każdym kroku

Jarmarki w Dreźnie są wyjątkowe pod wieloma względami i właśnie dlatego przyciągają w tym okresie setki tysięcy turystów z całej Europy. W samym tylko centrum odbywa się dziesięć największych jarmarków, które niemal łączą się w jeden, tworząc długą na kilka kilometrów świąteczną aleję. Podążając ich szlakiem dotrzemy na słynny jarmark struclowy, będący obowiązkowym punktem programu dla wszystkich odwiedzających. Jego nazwa pochodzi od tradycyjnego świątecznego strudla wypiekanego w każdym domu w okolicy. Na cześć tej tradycji w drugą sobotę adwentu odbywa się wielkie pieczenie gigantycznego ciasta, które dojrzewa aż do Bożego Narodzenia, kiedy zostaje rozkrojone i rozdane wśród mieszkańców miasta.

Historyczna sceneria oświetlona milionami światełek, okraszona zapachem cynamonu, pierników i grzanego wina to prawdziwa uczta zmysłów i swoista podróż w czasie. Na wszystkich wielbicieli historii czeka pełen średniowiecznego szyku jarmark w pałacu Stallhof, po którym przechadzają się rycerze, damy dworu i żonglerzy. Romantyczne lodowisko i urokliwy, kameralny jarmark, idealny dla zakochanych i sceptyków tłumów organizowany jest z kolei w drezdeńskim zamku. Na wielbicieli zabawy, tańców i kolorowych trunków czeka zaś jarmark Hüttenzauber na Postplatz, który odznacza się alpejską atmosferą apres-ski i obecnością DJ`a. Jednak niezależnie od tego, który jarmark odwiedzimy, wszędzie czekać będzie na nas pyszne jedzenie i wyjątkowe rękodzieło, idealne na oryginalny bożonarodzeniowy prezent.

Ruszamy już 7 listopada! Ruszyła sprzedaż biletów, warto się pospieszyć

Szczeciński przewoźnik Follow me! po raz pierwszy organizuje wyjazd do malowniczej stolicy Saksonii, uznawanej za jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Sprzedaż rozpoczęła się zaledwie klika dni, a większość miejsc w autokarach jest już zarezerwowana. Przewoźnik zakłada, że będzie to prawdziwy bestseller tegorocznych wyjazdów na jarmarki.

Wygodne autokary, opieka doświadczonych pilotów i kompleksowa obsługa wyjazdu sprawią, że o nic nie trzeba się martwić! Szczegółowy program wyjazdu oraz możliwość rezerwacji biletów dostępna jest na https://m.interglobus.pl/wyjazd_na_jarmarki.html.