Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet – „Rails Girls Szczecin” oraz „wyGRAJ przyszłość”, które jesienią odbywać się będą w Technoparku Pomerania. Pod okiem doświadczonych trenerów uczestniczki poznają podstawy projektowania i programowania aplikacji internetowych w technologiach Ruby on Rails, HTML, CSS i Javascript.

Warsztaty Rails Girls Szczecin odbywać się będą w dniach 29 września – 1 października. Podczas zajęć dziewczyny będą uczyć się tworzenia własnych aplikacji internetowych w technologii Ruby on Rails. Pomogą im w tym trenerzy - specjaliści w dziedzinie IT. W przerwach od nauki zaproszeni goście będą opowiadać o swoich doświadczeniach i sukcesach związanych z pracą w branży informatycznej.

- Zainteresowanie udziałem w poprzednich edycjach warsztatów było ogromne, a liczba zgłoszeń nawet pięciokrotnie przewyższała liczbę dostępnych miejsc, dlatego organizujemy je już po raz piąty. Zapraszamy do udziału wszystkie kobiety, które interesują się technologiami IT i chciałyby nauczyć się podstaw programowania – mówi Marzena Zasińska-Igła, współorganizatorka warsztatów.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy do 18 września wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.railsgirls.szczecin.pl/rejestracja. Zajęcia przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

wyGRAJ przyszłość
Kolejną propozycją dla kobiet zainteresowanych nauką programowania są organizowane przez Klaster IT warsztaty „wyGRAJ przyszłość”, które odbywać się będę w Technoparku Pomerania od października do grudnia (cztery weekendy w terminach: 14-15 października, 28-29 października, 18-19 listopada i 2-3 grudnia). Uczestniczki zajęć przy wsparciu trenerów z firm IT będą poznawać podstawy programowania w takich technologiach webowych jak HTML, CSS i Javascript.

- Warsztaty przeznaczone są dla kobiet, które próbują uczyć się programowania na własną rękę i chciałyby z pomocą specjalistów pogłębić swoją wiedzę z zakresu technologii webowych – tłumaczy Marzena Zasińska-Igła.

Uczestniczki zajęć muszą mieć ukończone 26 lat i mieszkać na terenie województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w warsztatach, należy do 29 września wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.klaster.it/wygrajprzyszlosc.

W organizację warsztatów angażują się wybrane firmy zrzeszone w Klastrze IT oraz lokatorzy Technoparku Pomerania.

- Firmy technologiczne stale poszukują nowych pracowników. W branży IT nadal obserwujemy niedobór kobiet na stanowiskach technicznych. Dlatego wspólnie z firmami podejmujemy działania mające na celu zachęcanie kobiet do rozwijania kariery zawodowej w dziedzinie nowych technologii – wskazuje Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju w Technoparku Pomerania i prezes Klastra IT.