Muzyczna petarda wybuchnie już w najbliższą sobotę w Szczecinie, wypełniając po brzegi Netto Arenę. Na scenie pojawi się siedmiu artystów, którzy na YouTube mają razem nie miliony, a miliardy wyświetleń. Dobra wiadomość jest taka, że na największe rapowe święto na Pomorzu Zachodnim są jeszcze bilety! Warto natomiast pospieszyć się z ich zakupem. Dla niezdecydowanych mamy dziesięć powodów, które powinny ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wybrania się na to wydarzenie.

1. Impreza z najwyższej półki

Szczecin nigdy nie miał swojego festiwalu hip-hopowego, a od czasu zamknięcia klubów Peron 5, K4 i Słowianina brakuje nawet dużych koncertów klubowych. Hip-Hop Festiwal w Netto Arenie to największe koncertowe wydarzenie sezonu jesień/zima, do tego z produkcją na najwyższym poziomie. Polecamy każdemu głodnemu spektakularnych wydarzeń w Szczecinie!

2. Plejada gwiazd

Siedem indywidualności, które na scenie hip-hopowej mają status prawdziwych gwiazd. Ich teksty są hymnami młodego pokolenia, a porywające produkcje to największe hity w każdym zakątku Polski. Po raz ostatni skład podobnego formatu zebrano w Szczecinie podczas Areny Hałasu w 2015 roku.

3. Quebonafide

Jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce, nie tylko spośród raperów. Quebonafide nieczęsto występuje w okolicach Szczecina, a wiele wskazuje że będzie to jego drugi w tym półroczu i jednocześnie ostatni koncert w 2019 roku w ogóle! Jego występy porywają tłumy, a fani w Szczecinie z pewnością pamiętają legendarne wielokrotne wykonanie hitowego „Madagaskaru” w naszym mieście w 2017 roku.

4. Chudy chłopak

Taki tytuł nosi rewelacyjna, wydana w tym roku płyta Kaliego. Kali jest aktywny na raperskiej scenie od ponad 20 lat, a „Chudy chłopak” to jego głęboka refleksja na temat minionych dekad. Warto samemu i na żywo przekonać się, że na tym złotym krążku nie ma słabych utworów.

5. Ten, który zawsze ma komplet publiczności

Albumy tego artysty sprzedały się już w łącznej liczbie ponad 350 tysięcy sztuk, a najnowszy „Czerwony dywan” pokrył się potrójną platyną. Do tej pory każdy koncert w Szczecinie gromadził komplet, na długo pozostając w pamięci fanów — bo Palucha zawsze warto posłuchać.

6. Słoń po raz pierwszy na dużej scenie

Patrząc na poprzednie występy Słonia, to każdy z nich miał miejsce w Szczecinie w stosunkowo kameralnych okolicznościach. Tym razem niepowtarzalny styl horrorcore będzie do zobaczenia w skali makro: potężne nagłośnienie, oświetlenie i wizualizacje na ogromnym ekranie LED.

7. Sarius w premierowym wydaniu

Jego poprzedni krążek uzyskał status platyny, a obecny zaraz po premierze przebojem wdarł się na pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży. Sierpniowy „Pierwszy dzień po końcu świata” w Szczecinie pojawi się… premierowo!

8. Powtórka z Juwenaliów

Kto był na największym studenckim święcie w regionie, ten z pewnością zapamiętał rewelacyjny występ Żabsona. Aby jeszcze raz porwać tłumy, raper pojawia się w Szczecinie z drugim studyjnym albumem „Internaziomal”. Tego nie można przeoczyć!

9. Young Igi

Najmłodszy, ale ze wszech miar wybitny artysta młodego pokolenia. Z zapałem „podbiera” publikę Tymka, gromadząc miliony odsłon na YouTube. Występował obok takich sław jak Margaret, Peja, Malik Montana, a teraz rozpoczyna promocję drugiej płyty pt. „Skan myśli”. Ten dwudziestolatek z pewnością ze sceny porazi niebywałą energią.

10. Wystawa Szejka

Pochodzący z Goleniowa grafik Tomasz „Szejku” Mielec to grafik, który na okładkach płyt czyni cuda. Wiedzą o tym raperzy zza wielkiej wody, którzy korzystają z jego usług. Przy okazji koncertu będzie możliwość podziwiania wystawy jego prac.

Hip-Hop Festiwal już 26 października w szczecińskiej Netto Arenie. Są jeszcze wolne miejsca! Ceny aktualnie dostępnych biletów: od 99 do 129 zł. Można je do nabyć pod adresem http://bit.ly/biletywszczecinie

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2303974969625768