Gdzie i kiedy?
pub Ceglana przy ul. Owocowej 14
niedziela, 28 sierpnia 2016, 17:00
Za ile?
darmowe
W ostatnią niedzielę wakacji ogródki Ceglanej wypełnią się magią nietuzinkowych dźwięków. Szeroko pojęty jazz, napotkany nad Odrą przez przypadkowych przechodniów, którym daleko będzie do spokojnego oddechu, wystąpi u boku hip-hopu, trip-hopu, prog-rocku i funku.
Dlaczego gramy w Ceglanej?
Przypadkowy przechodzień powie "przecież to mur", jego towarzysz dostrzeże skarpę, na której się znajduje, a prawdziwy miłośnik jazzu, hip-hopu, trip-hopu, prog-rocka i funku po prostu przekroczy jego bramę, nie pytając zupełnie o nic. Na to liczymy. Ceglana mieści się w dawnej Baterii Północnej – obiekcie, który wciąż nie odkrył wszystkich swoich tajemnic. Tak, jak ten koncert. Tego wieczoru przyczynkiem niespokojnego oddechu będą:
- List Otwarty - 18:00-19:00
- HoTS - 19:00-20:00
- Eskaubei i Tomek Nowak Quartet - 20:00-21:00
- Piechota - 21:00-22:00

Wstęp na koncert jest darmowy, jednak w przypadku chęci rezerwacji miejsca siedzącego na czas koncertu, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30 zł od osoby - do wykorzystania w lokalu. Zaliczkę należy wpłacić osobiście w lokalu Ceglana przy ul. Owocowej 14, najpóźniej do piątku 26.08.2016 r.

Rezerwacje wstępne pod nr: +48 513 700 770
Ilość miejsc ograniczona!

List Otwarty to zespół, który początkowo miał wykonywać wyłącznie utwory solowe Mieżyńskiego, jednak po wielu próbach, kilku koncertach i niezliczonej ilości spotkań, muzycy postanowili stworzyć materiał, który będzie wypadkową muzycznej osobowości każdego z nich. Muzykę, która wykiełkowała z nasion porozrzucanych po skrajnie różnych gatunkach bardzo ciężko jest zaszufladkować, i słusznie. List Otwarty miesza hip-hop z rockiem, dosypując do tego szczyptę trip-hopu, nie bojąc się o krytykę przesadnego patosu. Funk, progresja, a to wszystko domknięte inteligentnymi, nierzadko publicystycznymi tekstami pełnymi metafor, ocierającymi się czasami o poezję. Członkami zespołu List Otwarty są: Bartłomiej Mieżyński – głos, teksty i elektronika; Aleksander Więcław – gitara basowa; Rafał Opiela – głos i gitara; Paweł Skrzyszewski – perkusja.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet
to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę trębacza Tomka Nowaka, znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedym, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Są fuzją nienagannego jazzu, podawanego w sposób nieskrępowany i rapowego wokalu, inspirowanego hip-hopem spod szyldu Native Tongues. Tutaj nie ma miejsca na banał. Zespół w przeddzień koncertu gra na JazzWolności - Sopot 2016, a 20.08 debiutując na Hip Hop Kemp - PL, otwiera główną scenę festiwalu.

HoTS to zespół, który powstał w 2011 roku. HoTSi szukają własnego brzmienia – nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem ich wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Ich muzyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza. Grają w składzie trąbka, saksofon tenorowy, gitara, kontrabas i perkusja. Członkowie zespołu – Kuba Kinsner, Radek Nowak, Bartosz Tkacz, Adam Prokopowicz i Mikołaj Poncyljusz. Brali udział w Fama Festiwal, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym grali także na festiwalu „wszystkie strony świata” w Puławach. W czerwcu 2015 wygrali konkurs na „Młodą Scenę Jazzową”, którego nagrodą był występ w listopadzie 2015 na Festiwal Jazz Jantar. W styczniu 2016 wyruszyli na pierwszą zagraniczną trasę koncertową, obejmującą 12 koncertów w Czechach. Zwieńczeniem trasy był występ na „18-th International Music Festival Jazziniec”, który mieli zaszczyt współtworzyć. Wyjątkowo tego dnia Kubę Kinsnera zastąpi Dawid Opaliński.

Piechota
to projekt muzyczny, powstały z ramienia Karoliny Piechoty, który kilka dni temu wypuścił swój debiutancki kawałek pt. Jednorożec. "Kto na Piechotę?" to nazwa cyklicznego projektu prezentowanego w przestrzeni miejskiej, w którym muzyka jest grana i rejestrowana na żywo. Wraz z każdym występem do życia powołane zostaje nowe video - najczęściej w ramach jednego ujęcia, bez cięć montażowych. Karolina Piechota prezentuje repertuar bazujący na różnych stylach muzycznych, takich jak rock i pop, gdzie istotą jest warstwa literacka prezentowanych utworów. W swoich autorskich tekstach czerpie ze świata bajek dziecięcych, miłując się przy tym zabawą pojemnymi metaforami. Karolina posługując się dziecięcą naiwnością, zagłaskuje na śmierć problemy ówczesnej egzystencji. W jej utworach szczerość powędrowała na sam szczyt kariery emocjonalnej. Jest to projekt kobiety odartej z pretensji. Członkami zespołu są: Karolina Piechota – wokal, Mikołaj Poncyljusz – gitara, Adam Prokopowicz – kontrabas, Tomasz Zachara - perkusja.