Lokalni muzycy mogą wygrać nagranie teledysku oraz miejsce na składance Born In Szczecin, która rozejdzie się po Polsce w nakładzie 2,5 tysiąca egzemplarzy. Zbliża się drugi koncert w ramach przeglądu młodych zespołów Made In Szczecin 4. Kogo usłyszymy w najbliższą niedzielę we Free Blues Clubie?

Idea Made In Szczecin 4 opiera się na zapewnieniu młodym artystom ze Szczecina i okolic lepszej promocji ich autorskiej twórczości – Promowanie lokalnej kultury to nasza misja. Szczególnie pomagamy młodym zespołom, których muzyka nie jest doceniana przez media komercyjne o większym zasięgu – mówi Karolina Woźniak ze Stowarzyszenia Made In Szczecin. Pierwszy z przeglądowych koncertów odbył się 6 kwietnia.

Made In Szczecin 4 to złożone przedsięwzięcie. Na koncertach we Free Blues Clubie nagrywane są klipy live (ich edycją zajmie się partner technologiczny przeglądu, mstudio.net.pl), które później trafią na YouTube: – Tam internauci od 5 do 15 maja będą wybierać zwycięzców i laureatów, których utwory znajdą się na Born In Szczecin vol. 4­ – dodaje Karolina Woźniak. Klipy koncertowe z poprzedniej edycji Made In Szczecin w ciągu 10 dni głosowania obejrzano ponad 40 000 razy.

Teledysk dla zwycięzców. Ale nie tylko

Zespół, który wygra głosowanie w Made In Szczecin 4, zdobędzie teledysk. Produkcją muzycznego klipu zajmie się profesjonalna firma mstudio.net.pl. Zwycięzcy zagrają też na premierze krążka Born In Szczecin vol. 4 na Zamku Książąt Pomorskich. Na to wydarzenie Stowarzyszenie Made In Szczecin zaprasza 18 lipca. Gwiazdą wieczoru będzie wtedy zespół Ukeje, którego wokalista wygrał popularny telewizyjny show The Voice of Poland.

Na składance znajdzie się 10 najlepszych zespołów wyłonionych w głosowaniu Made In Szczecin 4 oraz renomowane szczecińskie kapele zaproszone przez wydawców krążka.

Stoją przed szansą

Lista zespołów, które staną przed szansą wygrania Made In Szczecin 13 kwietnia we Free Blues Clubie przedstawia się następująco:

1.      Ciastakęs (g. 17:00)

2.      FunkBang g. (17:20)

3.      Friday Blues Band (g. 17:40)

4.      Mariusz Mario Zarzeczny (g. 18:00)

5.      Drummatyka (g. 18:20)

6.      Sound Of Fusion (g. 18:40)

7.      Szuba (g. 19:00)

8.      Joyride (g. 19:20)

9.      Faith Lost (g. 19:40)

10.  Overdose (g. 20:00)

Na koncercie znajdą coś dla siebie miłośnicy rocka, popu, rapu i bluesa. Made In Szczecin nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. To dlatego nasz przegląd jest wyjątkowy. Chcemy też pokazać, że Szczecin nie jest tylko wioską z tramwajami i że można się tu rozwijać artystycznie – mówi dyrektor artystyczny Made In Szczecin, Karolina Woźniak.

Wydarzenie rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 17, wstęp jest darmowy.

Przegląd Made In Szczecin jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarczy sklep muzyczny Rockman. Za realizację dźwięku odpowiada Stobno Records.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Bistro na Językach oraz Francuzka Piekarnia, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami i Galeria Kaskada.

 

Made In Szczecin w liczbach

2,5 tys. – tyle wyniesie nakład składanki Born In Szczecin vol. 4

55 twórców zgłosiło się przez formularz zgłoszeniowy do przeglądu

20 – tyle zespołów ma szansę na wygranie Made In Szczecin 4

ponad 40 tys. razy obejrzano klipy koncertowe w ciągu 10-dniowego głosowania w poprzednim przeglądzie

 

Najprężniej Made In Szczecin działa w obszarze lokalnej sceny muzycznej. Stowarzyszenie może się już pochwalić wydaniem trzech woluminów płyty Born in Szczecin, będącej wielką szansą na promocję dla młodych zespołów ze Szczecina i regionu. Organizuje też koncerty, pomaga promować niezależne i młode inicjatywy kulturalne.