Czołówka międzynarodowej sceny techno-house, polskie duety oraz rezydenci z Berlina. Właśnie poznaliśmy nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią na Wooded City, największym tegorocznym festiwalu z muzyką klubową i elektroniczną w naszym mieście. Impreza już 23 czerwca odbędzie się na Łasztowni.
Organizatorzy zaprosili przede wszystkim czołówkę międzynarodowej sceny techno-house. Ryan Elliott i Answer Code Request będą reprezentowali znakomitą wytwórnię Ostgut Ton. Pierwszy z nich pochodzi z Detroit, gdzie uznanie zyskał, rezydując w takich klubach, jak Goodnite Gracie czy Shelter. Od niespełna dziesięciu lat mieszka w Berlinie, a swoją selekcję prezentował na całym świecie, od nowojorskiego Guggenheim Museum, po barceloński Sonar Festival. Answer Code Request natomiast to rezydent osławionego berlińskiego klubu Berghain. Oprócz Ostgun Ton Rec. jego wydawnictwa i remixy ukazywały się w takich labelach jak MDR, Dolly Deluxe and Monkeytown Records.

Z Berlina przyjedzie także bardzo ceniona Mira, która prócz rezydencji w KaterBlau czy Bar25, jest odpowiedzialna za cykl imprez w Lipsku (zagrali na nich m. in. Marcus Meinhardt czy Anja Schneider).

Znany i utytułowany duet The Dumplings, czyli Justyna Święs i Kuba Karaś, to kolektyw, który zawsze może liczyć na dużą frekwencję na swoich występach. Szczeciński show będzie pierwszą datą na tegorocznej trasie zespołu. Usłyszymy na pewno takie hity jak „Odyseusz” czy „Nie gotujemy”. Występ The Dumplings będzie jednym z kilku koncertów, które otworzą festiwal (pozostałych wykonawców organizatorzy mają ogłosić wkrótce!).

Poza tym oczywiście wystąpi duet catz`n`dogz (kuratorzy festiwalu), który zaprezentuje utwory z nowej swojej płyty. Zagra też miejscowy kolektyw Canalia (związany z renomowanym klubem City Hall/Tanz Bar).

Bilety, aktualnie w cenie 109 zł, są już dostępne za pośrednictwem portalu biletomat.pl. Jest też ciekawa oferta dla par (bilet grupowy).