Trwa akcja crowdfundingowa, która pomoże spełnić marzenia i plany tej szczecińskiej grupy. OHO!KOKO zamierza ruszyć w trasę po dużych miastach w Polsce, ale też po Europie, a nawet za oceanem. Czy Alicja i Marek zbiorą potrzebną kwotę dowiemy się 2 marca 2018 roku w Starej Rzeźni podczas promocji ich debiutanckiej płyty "AUDIO".

Grupa powstała w 2011 roku, a tworzą ją Alicja Kruk (teksty, wokal) oraz Marek Szul (gitara, kompozycje). Styl muzyczny, który wybrali to mieszanka popu, soulu, elektroniki i rocka, a sukcesy to półfinał IV edycji „Must Be The Music”, zwycięstwo na Festiwalu Młodych Talentów 2013 oraz prezentacje podczas festiwali w Niemczech, Chorwacji i na Ukrainie. Ten rok będzie dla nich na pewno bardzo ważny, bo już za parę dni nastąpi koncertowa premiera pierwszej płyty (zawierającej jedenaście autorskich utworów) podczas specjalnego wieczoru w Starej Rzeźni.

Ten występ zaplanowany jest na 2 marca i tego dnia także zakończy się akcja crowdfundingowa na portalu Wspieram.to. Każdy z darczyńców może zamówić płytę w preorderze z zaproszeniem na ten premierowy koncert, gadżety zespołowe i inne ciekawe nagrody, zwiększając w ten sposób szansę na to, by OHO!KOKO ruszyło w trasę nie tylko po Polsce i sąsiadujących z nią krajach, ale też uzyskało fundusze na wyprawę do Ameryki Północnej.

Te plany są całkiem realne.

"Dostaliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionego kanadyjskiego zespołu Black Powder Toys do koncertowania w ich kraju, Stanach Zjednoczonych, a może nawet do wspólnej trasy na Kubie" - mówią muzycy.

Co istotne, udział w akcji, to jedyna forma dystrybucji zaproszeń na piątkowe wydarzenie. Dotychczas udało się szczecińskiemu duetowi zebrać ponad 16 tys. zł, a to ponad połowa kwoty, która jest potrzebna na wyjazd do Ameryki (minimalny próg został osiągnięty).

Akcję można wesprzeć tutaj: https://wspieram.to/ohokoko.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym płyty.