Pokaz debiutanckiego filmu Krzysztofa Bizio „Wszystkie małe kłamstwa Anny",planowano początkowo przeprowadzić w mniejszej sali kina „Pionier” tzn. w Kiniarni, ale wobec dużego zainteresowania emisję przeniesiono na salę główną i tam 1 maja o godz. 11-ej widzowie zapoznali się z tym obrazem.

Film powstał na podstawie opowiadania "012" napisanego przez reżysera.To zapis kliku dni z życia Anny, nauczycielki geografii, która w swoim pozornie bardzo harmonijnym życiu znajduje coraz więcej sprzeczności. Stara się ich nie dostrzegać i bagatelizować je, ale w końcu emocje okazują się zbyt silne. Po burzliwym wieczorze Anna zostaje przewieziona na izbę wytrzeźwień. Tam spotyka dawną koleżankę ze szkoły i dzięki rozmowie z nią znów przewartościowuje swój stosunek do rzeczywistości.

Krzysztof Bizio zapytany o to dlaczego właśnie to opowiadanie, spośród wielu przez siebie napisanych,wybrał by dokonać adaptacji filmowej, stwierdził, że stanowiło ono bardzo dobry materiał z uwagi na retrospekcyjny charakter narracji. Rolę Anny kreuje znana ze sceny Teatru Polskiego w Szczecinie – Dorota Chrulska (to jej ekranowy debiut). Oprócz niej na ekranie można zobaczyć wielu aktorów z naszego miasta takich jak Anna Januszewska, Arkadiusz Buszko, Beata Zygarlicka, Grzegorz Młudzik czy Robert Gondek. Zdjęcia zostały wykonane w szczecińskich plenerach. Widzimy m.in. plac Grunwaldzki, ulicę Jagiellońską oraz tereny nad Odrą. Operatorem był Wojciech Todorow, autor zdjęć do takich filmów jak m.in. "0_1_0" (na podstawie scenariusza K. Bizio) "Fundacja" czy "Jutro będzie niebo"

Reżyser chciał tym pokazempodziękować współtwórcom „Wszystkich małych kłamstw ...” i właśnie takie słowa skierował do obecnych w „Pionierze”. Oprócz aktorów i ekipy technicznej na sali zasiedli przedstawiciele mediów orazzainteresowani widzowie. Realizacja obrazu mogła być możliwa, dzięki programowi "30 minut"będącym projektemStowarzyszenia Filmowców Polskich, TVP Kultura,Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy orazszkół filmowych w Łodzi i Katowicach. Finansowo wspierany jest on przezprzez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do najważniejszych zadań jakie się z nim wiążą należy przygotowanie twórców do pełnometrażowego debiutu kinowego. Film ten jest jednocześnie elementem starań naszego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a ponieważ zostanie pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes zapewne część odbiorców po raz pierwszy zobaczy dzięki temu Szczecin.