Po co nam las? Jakie zwierzęta i kwiaty odnajdziemy na łące? To pytania, na które najmłodsi znajdą odpowiedzi podczas zabaw w ramach bezpłatnych warsztatów – „Bioróżnorodność w lesie”, które zostaną zorganizowane w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej (w czwartek 25 sierpnia i piątek 26 sierpnia). Przeznaczone są dla dzieci od 8 do 14 roku życia. Zapisy już ruszyły. Organizatorami warsztatów są EUROPE DIRECT Szczecin oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

Będzie okazja, by pospacerować po lesie, dowiedzieć się o jego roślinach i zwierzętach , własnoręcznie zbudować szałas, zrobić ozdoby z użyciem naturalnych materiałów czy upiec kiełbaskę na ognisku. Wszystkie zabawy będą dobrym pretekstem, by w przystępnej formie dzieci zrozumiały zagadnienie bioróżnorodności w lesie.

Pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych zaprezentują bogactwo bioróżnorodnego lasu oraz łąki.

Zajęcia będą szansą, by najmłodsi zbudowali relację z naturą. To szczególnie ważne w czasach, gdy dzieci są coraz bardziej oddzielone od przyrody i często brakuje im okazji do bezpośredniego kontaktu z nią – twierdzi Magdalena Wróblewska z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego

„Te warsztaty są odpowiedzią na te potrzeby. Mają one na celu przybliżenie świata przyrody dzieciom i młodzieży oraz pokazanie im bogactwa bioróżnorodnego lasu oraz łąki poprzez edukacyjne spacery oraz zabawy z wykorzystaniem naturalnych elementów. Ponieważ dbamy o to, co znamy” – mówi Arkadiusz Mazepa, Dyrektor Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Kierownik EUROPE DIRECT Szczecin..

Trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona

Warsztaty „Bioróżnorodność w lesie” przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-14 lat. Organizator zapewnia drugie śniadanie oraz kiełbaskę i pieczywo na ognisko. Udział jest bezpłatny, ale dowóz dzieci na miejsce warsztatów pozostaje we własnym zakresie rodziców.

Aby zgłosić się na warsztaty, należy przesłać wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy na adres europedirect-szczecin@wzp.pl wraz z formularzem zgody na udział w warsztatach. Formularze są dostępne na stronie: https://bit.ly/3QucP3b.

Warto pamiętać o kilka zasadach. Dzieci powinny być ubrane odpowiednio na wyjście do lasu oraz do panujących warunków pogodowych. Preferowane jest obuwie sportowe lub trekkingowe. Ponadto dzieci powinny mieć przy sobie:

– nakrycie głowy,

– ubranie na zmianę,

– środek przeciw komarom i kleszczom (lub wypsikać dziecko przed warsztatami),

– butelkę wody.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/624146482567618/624146489234284/?ref=newsfeed