wystawy inne

XL Pomorskie Spotkania z Diaporamą [program]

foto: materiały prasowe Zamku

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 15.11.2019
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Niedziela, 17.11.2019
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Pomorskie Spotkania z Diaporamą to święto wielowymiarowego obrazu, zamkniętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15 - 17 listopada 2019.

 

Pomorskie Spotkania z Diaporamą odbywają się od 1979 roku (w tym roku 40. edycja). To jedyny w Polsce i jeden z zaledwie sześciu najważniejszych konkursów diaporam na świecie pod prestiżowym patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu RP.

Organizowane przez Zamek spotkania umożliwiają twórcom konfrontację dzieł z różnych krajów i kontynentów. Poza zasadniczą częścią konkursową co roku program wzbogacony jest o projekcje diaporam analogowych, retro - kontrastujących z nowoczesnymi formami dzieł, a także plenery fotograficzne, pokazy galowe. Wybitni artyści prowadzą spotkania i dyskusje panelowe, poświęcone sztuce diaporamy.

Historia diaporamy polskiej związana jest z działalnością Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyniąc ze Szczecina stolicę polskiej diaporamy.

 

PROGRAM

XL Pomorskie Spotkania z Diaporamą:

Kino Zamek, bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed wydarzeniem w kasie kina

15.11.2019

godz. 10.00 Otwarte pokazy preselekcyjne z udziałem jury

godz. 19:00 Inauguracja XL Pomorskich Spotkań z Diaporamą:

- otwarcie wystawy fotograficznej (fotografie z salonu FIAP)

- promocja publikacji o historii Pomorskich Spotkań z Diaporamą

godz. 20:00 Historia diaporamy w pigułce cz. 1.

- pokazy laureatów poprzednich edycji Pomorskich Spotkań z Diaporamą, wieczór wspomnień cz. 1.

- początki i diaporama analogowa

- spotkanie z autorami: Beata Bogusławska (Szczecin), Sławomir Fiebig (Gdańsk), Zbigniew Kołodziej (Szczecin), Krzysztof Kuźnicki (Szczecin), Sylwester Kryczko (Pniewy), Krzysztof Lachowicz (Szczecin), Jerzy Wygoda (Rzeszów)

16.11.2019

godz. 15:00 Pokazy diaporam konkursowych

godz. 20:00 Historia diaporamy w pigułce cz. 2.

- pokazy laureatów Pomorskich Spotkań z Diaporamą – Duet Romantyczny Jacek Zaim, Urszula Grochowska (Lublin), Wiesław Jaskulski (Szczecin)

- spotkanie z autorami

- plener fotograficzny, Fotoklub Zamek

17.11.2019

godz. 13.00 Gala XL Pomorskich Spotkań z Diaporamą (ogłoszenie wyników konkursu)

godz. 14:00 Historia diaporamy w pigułce cz. 3

- panel dyskusyjny „Diaporama w przyszłości – szanse i zagrożenia” – Dorota Kycia (EFIAP, ESFIAP, AFRP, HonPESGSPC) – oficer łącznikowy FIAP (Warszawa)

- pokazy laureatów poprzednich edycji Pomorskich Spotkań z Diaporamą

godz. 15:00 Pokaz prac nagrodzonych na XL Pomorskich Spotkaniach z Diaporamą

 

Projekt Pomorskie Spotkania z Diaporamą jest konkursem organizowanym według zasad FIAP (Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej) nr 2019/340 oraz Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nr 249/2019 przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wydarzenie dofinansowywane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję