Już nigdy nikt nie powie nam, że nasze wnętrza są nudne i przypominają masę innych miejsc. Dzięki wyjątkowej pracy manufaktury Artile z Koszalina możemy stworzyć jedyne w swoim rodzaju projekty, które odczarują nawet najbardziej banalne przestrzenie.

Na Pomorzu Zachodnim nie brakuje kreatywnych artystów, którzy swoimi pracami zmieniają zwyczajne wnętrza w prawdziwe dzieła sztuki. Ręcznie wykonane płytki to jeden ze sposobów na uczynienie pomieszczenia wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju.

– Jeżeli położy się płytki ręcznie robione na ścianie, to jest naprawdę świetny efekt, ponieważ każda płytka tak naprawdę jest inna. Jest unikatowa – mówi Marta Dzięgielewska, twórczyni koszalińskiej pracowni Artile manufaktura płytek ceramicznych. – Ludzie szanują rękodzieło, nie boją się w nie inwestować.

Marta Dzięgielewska jest bohaterką najnowszego vloga opublikowanego w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego.

Jedyne w swoim rodzaju i tworzone, by idealnie pasowały do wymarzonego wystroju

Z wykształcenia jest archeologiem, jednak rękodzieło okazało się być bardziej pociągające.

– W mojej pracy zajmowałam się głównie ceramiką, jej konserwacją, rekonstrukcją naczyń ceramicznych

– wspomina Dzięgielewska. Dziś nie odkrywa historii, lecz sama ją kreuje, tworząc niepowtarzalne płytki. – Każdy projekt jest zupełnie inny i to jest w tym fascynujące – przyznaje.

Proces tworzenia ceramicznych płytek jest wieloetapowy. Początkowo płytki schną na specjalnie przygotowanych półkach i czekają na pierwszy wypał biskwitowy. Potem jest szkliwienie i drugi wypał w dużo wyższej temperaturze. Do tego dochodzi jeszcze ręczne zdobienie. Brzmi czasochłonnie, ale efekty są naprawdę zachwycające.

Artile tworzy wzory, własnoręcznie realizuje najbardziej wymagające i szalone zamówienia. – Jednym z ciekawszych projektów był pomysł jednej z mojej klientek, której robiłam próbki płytek ceramicznych z prawdziwym złotem. I wybrała sobie własną kolorystykę pasującą do wystroju jej łazienki – opowiada Dzięgielewska.

Pracownia Artile zaprasza również na warsztaty ceramiczne oraz zajęcia tematyczne przeznaczone dla różnych grup wiekowych. W ofercie są takie dedykowane szkołom i przedszkolom, a także rodzinom z dziećmi. Seniorzy mogą liczyć na specjalne zniżki.

A może sami znamy interesujących twórców z Pomorza Zachodniego? Teraz jest szansa o nich opowiedzieć i zgarnąć atrakcyjne nagrody!

Vlogi, realizowane przez Pomorze Zachodnie pokazują nasz region od tej mniej znanej strony. Każdy publikowany odcinek to nowa, inspirująca historia.

Teraz sami możemy dołożyć naszą cegiełkę to takiej promocji województwa i przy okazji wygrać cenne nagrody: kamerę GoPro 10, mikrofon Rode Wireless Go II, gimbal do telefonu DJI OM 5 oraz publikację materiału w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego.

Wystarczy nagrać vloga ukazującego w pozytywnym świetle miejsce, sposób spędzenia wolnego czasu lub osobę powiązane z województwem zachodniopomorskim. Potem należy opublikować materiał i oznaczyć film hasztagami: #PomorzeZachodnie, #vlogPomorzeZachodnie, #NakreconePomorzeZachodnie.

Nagrywając vloga konkursowego, warto zadbać o jego jakość oraz dopracować swój pomysł. Wszelkie starania i widoczne zaangażowanie twórców z pewnością wpłyną na wyższą ocenę jury.

Konkurs trwa do 30 czerwca. Zgłoszenia na stronie: vlog.wzp.pl.