Gdzie i kiedy?
niedziela, 26 marca 2023, 17:00
Za ile?
100 zł
Miłośników dobrej muzyki Zamek zaprasza na kolejną edycję koncertów, podczas których rozbrzmiewać będą dźwięki gitary klasycznej, jazzowej i kontrabasu. Dla szczecińskiej publiczności wystąpią światowej sławy muzycy.

 

Zsombor Sidoo to niewątpliwie jeden z najbardziej obiecujących gitarzystów swojego pokolenia. Jest uznawany za wyjątkowo utalentowanego muzyka z wielką wrażliwością na różne style, dużą kulturą i wiedzą oraz imponującymi zdolnościami technicznymi.

Jest zdobywcą III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym Markneukirchen, uznawanym za jeden z najważniejszych konkursów muzycznych. Ponadto jest laureatem wielu konkursów, m.in. 5. Festiwalu Gitarowego w Zagrzebiu, 15. „Enrico Mercatali Competition (Gorizia), międzynarodowego konkursu gitarowego „Ida Presti” (Samobor) i 10. Konkursu Gitarowego w Oberhausen (Oberhausen) oraz II nagrody na 11. Konkursie im. J. K. Mertza (Bratysława) i Forum Gitarre Wien (Wiedeń) i Europea Bach Award (2022) oraz 3. nagrody na 52. Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej „Michele Pittaluga” oraz na 44. Międzynarodowym Konkursie Gargnano. W 2016 r. i 2021 r. otrzymał stypendium miasta Graz dla najlepszych studentów muzyki studiujących w Grazu.

Regularnie koncertuje w całej Europie, występując w prestiżowych salach koncertowych. Na swoich koncertach prezentuje starannie dobrany program, zawierający zawsze wielkie arcydzieła z różnych epok.

 

Program koncertu:

Johann Kaspar Mertz (1806-1856) / Franz Schubert, Sechs Schubert’sche Lieder

Lob der Tränen

Liebesbotschaft

Aufenthalt

Ständchen

Die Post

Das Fischermädchen

Jan Sebastian Bach (1685-1750), Partita in D minor (BWV 1004)

Allemande

Corrente

Sarabande

Giga

Ciaccona