Gdzie i kiedy?
Galeria Kaskada
al. Niepodległości 36
czwartek, 12 października 2023, 20:00
Za ile?
darmowe
Będą trudne pytania, ważne tematy i słowne potyczki polityków z czołowych miejsc na wszystkich sześciu ogólnopolskich listach do sejmu.

To już druga debata organizowana przez redakcję wSzczecinie.pl i Galerię Handlową Kaskada. W tym roku zaproszenia przyjęli reprezentanci wszystkich ogólnopolskich komitetów:

– Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska),

– Zbigniew Bogucki (Prawo i Sprawiedliwość),

– Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica),

– Jarosław Rzepa (Trzecia Droga),

– Marcin Bedka (Konfederacja),

– Damian Stawikowski (Bezpartyjni Samorządowcy).

Kandydaci będą musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania przygotowane przez redakcję wSzczecinie.pl, ale i te zadawane przez Internautów w czasie trwania programu. Przygotowaliśmy dla nich również „niespodziankę”, z którą będą musieli się zmierzyć podczas spotkania.

– Chcemy zaskoczyć kandydatów. To nie będzie dla nich prosta debata. Zmierzą się z trudnymi pytaniami w bezpośredniej obecności publiczności. Przed nami wybory parlamentarne, a dzięki naszej debacie będzie można lepiej poznać osoby, które chcą nas reprezentować w sejmie – zapowiada Michał Kaczmarek z wSzczecinie.pl, który poprowadzi spotkanie.

Po raz kolejny partnerem wydarzenia została Galeria Handlowa Kaskada. To właśnie w jej przestrzeniach kandydaci zmierzą się w jedynej takiej debacie w mieście.

– Galeria Kaskada to nie tylko przestrzeń do zakupów i relaksu. Chcemy być częścią wydarzeń ważnych dla mieszkańców. Debata w 2019 roku pokazała nam, że galeria handlowa może stać się areną kulturalnej wymiany poglądów – mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor Centrum Handlowego Galeria Kaskada Szczecin w ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

Podobnie jak 4 lata temu, debata będzie transmitowana na żywo na portalu wSzczecinie.pl . W tym roku będzie można jej także posłuchać na antenie Radia Super FM.

– Gdy w 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą debatę, usłyszeliśmy, że był to brawurowy pomysł. Okazało się, że wyprowadzenie polityków z telewizyjnego studia oraz zaprowadzenie ich do ludzi, było strzałem w dziesiątkę. W tym roku chcemy powtórzyć ten sukces – podkreśla Wojciech Wirwicki, właściciel wSzczecinie.pl.