Gdzie i kiedy?
siedziba Fundacji Donum Vitae, ul. Parkowa 1/3
sobota, 27 maja 2023, 12:00
Za ile?
darmowe
Szczecińskie dźwigozaury, kolorowe kwiaty i barwne ptaki - to główne tematy akwareli Anny Kwiecień, które będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę (27 maja) podczas „Wernisażu pełnego dobra”. Wydarzenie będzie też możliwością poznania i wsparcia działalności Fundacji Donum Vitae, działającej na rzecz szczecińskich kobiet i rodzin.

27 maja, o godz. 12, w siedzibie Fundacji Donum Vitae (ul. Parkowa 1/3) odbędzie się wernisaż wystawy szczecińskiej akwarelistki Anny Kwiecień. Wśród prezentowanych prac będzie można zobaczyć kolorowe łąki, ptasie portrety oraz obrazy z cyklu #akwarelowyszczecin.

– Jest to cykl prac, a zarazem projekt, które prowadzę w mediach społecznościowych – tłumaczy Anna Kwiecień. – Tworzę akwarele przedstawiające moje ulubione symbole Szczecina oraz zachęcam innych artystów do malowania kadrów z naszego pięknego miasta.

Jednak sobotni wernisaż nie będzie tylko miejscem prezentacji obrazów. W czasie wydarzenia będziecie można także poznać nową siedzibę Fundacji Donum Vitae i zapoznać się z działalnością Fundacji.

– Chcemy, aby wernisaż był przestrzenią do poznania się, wymiany doświadczeń, ciepłych rozmów i dzielenia się dobrem – dodaje Anna Kwiecień. – Zapraszamy też do cichej aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na działania Fundacji.

Na aukcji znajdzie się m.in. jena z prac Anny Kwiecień, przepiękna biżuteria szczecińskiej marki Bgood, oraz bukiet kwiatów znakomitego szczecińskiego florysty Łukasza Krytkowskiego.

– Serdecznie zapraszam do mojego magicznego świata akwareli, spotkajmy się, poznajmy, podzielmy dobrem i dajmy sobie nawzajem trochę radochy – zachęca Anna Kwiecień.

 

Anna Kwiecień – założycielka i prowadząca Radocha. Pracownia Pełna Dobra. Dziennikarka, która po kilkunastu latach pracy zawodowej zamieniła pióro na pędzle. Obecnie maluje akwarelami i prowadzi warsztaty akwarelowe, na których pokazuje, ile radości można czerpać z malowania. Na wernisażu akwarelistka zaprezentuje swoje prace z serii „Ptasie portrety”, „Łąki” oraz cykl „#akwarelowyszczecin”.

Fundacja Donum Vitae powstała, aby wspierać rodzinę jako całość, a także indywidualnie każdego z jej członków. Filarami jej działalności są troska o płodność i zdrowie prokreacyjne, w tym pomoc małżeństwom starającym się o poczęcie dziecka. W ramach poradni spotkania z doradcami życia rodzinnego oraz warsztaty dla kobiet, rodziców i małżeństw. Szczególną troską organizacja otacza osieroconych rodziców, zwłaszcza tych, którzy doświadczyli śmierci Dziecka przed narodzeniem i w okresie okołoporodowym, oferując pomoc prawną, psychologiczną a także wsparcie duchowe.