Gdzie i kiedy?
Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
sobota, 3 czerwca 2023, 19:00
Za ile?
79 zł
Z projektem WARP TRAVELERS w Willi Lentza wystąpią dwaj (wydawać by się mogło z różnych światów) artyści. Pierwszy, to genialny jazzman, najbardziej rozpoznawalny w Polsce wibrafonista, aranżer, producent muzyczny i wykładowca akademicki – Bernard Maseli. Drugim jest DJ Eprom – czołowy polski DJ, raper i producent, właściciel czterech „Fryderyków”.

Jak wieść niesie, prezentowany przez duet projekt „…to lot w kosmos, eksplorujący brzmienia elektroniczne, akustyczne, jazz i hip-hop, dostające się do membran w tempie zawstydzającym prędkość światła. Podróż tę obsługują niekomercyjne linie lotnicze, autorska improwizacja z jedyną gwarancją – miejscem i przestrzenią dla słuchaczy”.

 

Bernard Maseli – karierę na polskiej scenie jazzowej rozpoczął w 1985 roku wraz z zespołem Walk Away na festiwalu Jazz nad Odrą, gdzie zdobył główną nagrodę jako solista, a zespół pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wraz z formacją nagrał dziesięć płyt i brał udział w największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, takich jak m.in. Jazz Jamboree w Warszawie, Jak-Jazz w Indonezji. Współpracuje z największymi gwiazdami estrady, do których należą: Kuba Badach, Dean Brown, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Mike Stern. Brał także udział we wspólnej trasie koncertowej z legendarnym trębaczem Milesem Davisem. Od kilkunastu lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon miesięcznika Jazz Forum. Profesor B. Maseli jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

DJ Eprom pod pseudonimem Sztigar Bonko tworzy humorystyczny hip-hop inspirowany dokonaniami Cypress Hill. W swoich produkcjach bardzo często sięga po komputery rodem z lat 80’, wykorzystując ich potencjał i brzmienie w produkcji nowoczesnej muzyki, pełnej energii, powstającej przy użyciu gramofonów i całej gamy instrumentów elektronicznych. Kiedy stoi za konsolą panuje nad każdym dźwiękiem, a osiągany efekt zapiera dech w piersiach publiczności. Współpracuje z gwiazdami, takimi jak: Fisz Emade, Taco Hemingway, Grubson, Krzysztof Zalewski, a także Robert Cichy.