Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
sobota, 15 października 2016, 20:00
Za ile?
15 zł
Październik w cyklu Tego Słucham zapowiada się eksperymentalnie. Czas na kolejne intrygujące koncertowe zestawienie. 15 października w Domku Grabarza siły połączą gitarowy, post-rockowy Walurs Alphabet oraz STARte, o których muzyce można napisać „garaż midi”.
Walrus Alphabet pochodzi z Gdańska. Trio tworzą Artur Bieszke, Jacek Rezner oraz Wojtek Lacki, związani m.in. z takimi zespołami jak 1926, Ampacity czy Wilga. W swojej muzyce łączą melodyjność, gitarowy hałas oraz połamane rytmy. Nie sposób przypisać im jednego gatunku. Jest tam miejsce na post- i space-rockowe przestrzenie, bezkompromisowy, noise’owy jazgot i odważne, skomplikowane mathrockowe struktury.


Na koncie mają debiutancki materiał wydany w 2014 roku przez wytwórnię Music Is The Weapon, jako split z zespołem Agorafobia. Od tego czasu nie koncertowali wiele, ale podbili nasze serca na zeszłorocznym Fląder Festiwalu i skuteczne zaproszenie ich do Szczecina było tylko kwestią czasu. Po drodze zaliczyli krótką przerwę i zmianę w składzie. Od jakiegoś czasu ostro zabrali się do roboty i do nas przybędą już z nowym materiałem (trzymamy też kciuki, żeby i z nową płytą).

STARTe to nowy projekt muzyków z Goleniowa, związanych wcześniej z takimi składami jak ParadaPanaTło, DolinaIny, NieMaToTamto, Stanley Krupnick. Tym razem mają do zaproponowania formy muzyczne oparte na niezwykłym instrumentarium - dwóch syntezatorach i perkusji. Ich muzykę można próbować zamknąć w szufladce „garaż midi”, ale w rzeczywistości to znaczne uproszczenie. Na pewno dużo jest tam transu, psychodelii i wciągających melodii. STARTte to: Radosław Pietrunow, Jacek Palica, Marek Krawczyk.

Walrus Alphabet + STARte w cyklu Tego Słucham
sobota, 15 października
Klub Storrady (Domek Grabarza), ul. Storrady 2
godz. 21.00
bilety 15pln