Gdzie i kiedy?
środa, 30 marca 2016, 19:00
Za ile?
50 - 80 zł
30 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza odbędzie się koncert z okazji 30-lecia istnienia grupy Voo Voo. Bilety 50 – 80 zł.
"Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.

Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera, Wojciecha Waglewskiego („W. W." zapisane zgodnie z zasadami fonetyki języka angielskiego).

Obecny skład:
Wojciech Waglewski – gitara, śpiew – autor tekstów, kompozytor, aranżer, lider zespołu
Mateusz Pospieszalski – saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew – kompozytor, aranżer
Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa – kompozytor, aranżer
Michał Bryndal – perkusja

W 30. rok swego istnienia grupa Voo Voo wchodzi 35. albumem – „Dobry wieczór". Systematyczność godna pozazdroszczenia! A jeśli do tego dodamy wydawnictwa sygnowane jedynie nazwiskami Wojciech Waglewski, czy Mateusz Pospieszalski, zrobi nam się ich ponad 50. Nie o statystyce i nie o nieprzerwanej historii chcę Wam dziś jednak opowiedzieć... Ale (może i nieco przewrotnie) o tym „co się teraz zdarzyło i o tym, co teraz dzieje się"... Kto wie, czy „Dobry wieczór" nie jest jedną z najbardziej „szamańskich" płyt w dyskografii Voo Voo. Tych transowych, rozedrganych i tak naturalnie rozimprowizowanych. Z melodyjnymi i medytacyjnymi w klimacie balladami. I zespołowych! (pamiętacie jak ją zapowiadał Michał Bryndal?). W nowej opowieści, którą zasnuje nam na koncercie w Filharmonii Wojtek ze swym zespołem, znajdziemy szeroką paletę sposobów kształtowania melodii, harmonii, rytmu, wreszcie - gitarowych technik."

Bilety w cenie 50 - 80 zł dostępne na bilety.fm

foto: materiały prasowe