Gdzie i kiedy?
Aleja Kwiatowa
Od: sobota, 2 lipca 2016, 12:00
Do: sobota, 2 lipca 2016, 16:00
Za ile?
darmowe
W sobotę, 2 lipca, w godz. 13:00 - 17:00 w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego) wystąpią czołowe szczecińskie formacje: "After Blues", "Sklep z Ptasimi Piórami" i "Jackpot". Zapraszamy do wspólnej zabawy na scenie, odwiedzenia stanowisk wystawców, własnoręcznego tworzenia m.in. słodyczy i gadżetów związanych ze Szczecinem oraz posmakowania sztandarowych produktów regionalnych.
Ze szczecinianami, w rodzinnej szczecińskiej atmosferze, spotkają się szczecinianie:

SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI, to jeden z najstarszych szczecińskich zespołów, którego liderem jest Ryszard Leoszewski. Zespół dawno przekroczył granice kultury studenckiej, stając się wizytówką kulturalną Szczecina. Ma wierną klientelę wśród publiczności swojej generacji, jednak do Sklepu zaglądają coraz młodsze twarze, poszerzając znacząco grono wielbicieli. Dzieje się tak za sprawą stylu muzyki „sklepowej” i klimatu koncertów – dynamicznych i otwartych a jednocześnie mądrych i urzekających poetyckością, świeżych i niebanalnych.

JACKPOT (Kasia Buja – wokal, Maciej Kazuba – gitara, wokal), istnieją krótko, ale intensywnie i z wigorem zaczynają zdobywać swoich fanów. Grają łatwo i przyjemnie, ale ciekawe aranżacje wokalno-instrumentalne, stwarzają ciepły klimat podczas koncertów. Są zgrani w życiu i na scenie. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Wśród wykonywanych utworów znajdziemy między innymi piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Grażyny Łobaszewskiej oraz piosenki autorskie.

AFTER BLUES, szczeciński „After Blues” obchodził w ubiegłym roku 35-lecie działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet, brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców.