Gdzie i kiedy?
Aleja Kwiatowa
Od: piątek, 31 marca 2023, 14:00
Do: niedziela, 2 kwietnia 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
Uwielbiany przez szczecinian Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej odbędzie się w dniach 31.03-2.04.2023 r.

 

Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji połączonych z dobrą zabawą i pysznym jedzeniem. Będą konkursy z nagrodami, warsztaty oraz malowanie pisanek.

W drewnianych domkach będzie można kupić m.in. tradycyjne wędliny, sery, pieczywo, miody, rękodzieło, wyroby drewniane, wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki, palemki. Z pewnością nie zabraknie też świątecznych smakołyków.

Dla gości jarmarku przygotowano m.in. warsztaty, na których dowiedzą się, jak ozdabiać pisanki i stworzyć własną palmę. Najmłodsi szczecinianie pewnie chętnie wezmą udział w poszukiwaniach zaginionych pisanek i poznają gry i zabawy podwórkowe.

Dzieci i dorosłych połączy z pewnością spotkanie poświęcone wielkanocnym zwierzętom. Marzena Białowolska z Fundacji Dzikich Zwierząt opowie o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się także co robić w razie znalezienia małych zwierząt lub jajek.

Święta wielkanocne i wiosna to dobra okazja do zmian. Odwiedzający jarmark dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami.  

Wszystkie warsztaty na jarmarku będą otwarte; nie obowiązują wcześniejsze zapisy, udział w nich jest także bezpłatny.