Stoiska ze świątecznymi przysmakami, gry i zabawy z animatorami, prelekcje poświęcone zwierzętom – te wszystkie atrakcje będą czekały na gości pierwszego dnia Jarmarku Wielkanocnego w alei kwiatowej. Trzydniowa świąteczna impreza rusza już w piątkowe południe.

W samym centrum Szczecina mieszkańcy i turyści będą mogli zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki i koszyczki. Nie zabraknie także świątecznych przysmaków, tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa i miodów. Wielkanocny zajączek będzie mógł kupić na miejscu także oryginalne drobiazgi, rękodzieło oraz wyroby drewniane.

Piątkowe tańce i prelekcja z Marzeną Białowolską

Jarmark Wielkanocny rozpocznie się już w najbliższy piątek (31 marca br.) w samo południe. 

– Ten dzień wypełnią warsztaty dla dzieci, na których poznają gry i zabawy podwórkowe, a także prelekcja Marzeny Białowolskiej z Fundacji Dzikich Zwierząt. Opowie o zającach, kurach, pisklakach i o tym jak je rozpoznawać – zapowiada Krzysztof Reszczyński, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Słuchacze dowiedzą się także, co robić w przypadku znalezienia małych zwierząt lub jajek. Wieczór umili DJ Tatinek, który poprowadzi zabawę taneczną na świeżym powietrzu.

Warsztaty z ozdabiania pisanek, niemarnowania jedzenia

Z kolei sobotę i niedzielę wypełnią warsztaty z ozdabiania pisanek i wyplatania palm wielkanocnych. Najmłodsi będą mogli także wcielić się w poszukiwaczy zaginionych pisanek oraz stać się członkiem „Zajęczej Drużyny Pierścienia”.

– Święta wielkanocne i wiosna to dobra okazja do zmian. Odwiedzający jarmark dowiedzą się, jak lepiej gospodarować żywnością i co zrobić, gdy będzie jej za dużo. Miłośników zieleni ucieszą porady na temat wyboru, uprawy i pielęgnacji wiosennych roślin z możliwość zakupu sadzonek. Na miejscu będzie można także wymienić się książkami – dodaje Kacper Reszczyński.

Wszystkie warsztaty będą mieć charakter otwarty – nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a udział w nich jest bezpłatny.

Wystawcy Jarmarku Wielkanocnego zapraszają mieszkańców na aleję kwiatową w najbliższy piątek (godz. 12-21), sobotę (godz. 10-21) i niedzielę (godz. 10-20).