Gdzie i kiedy?
Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
Od: piątek, 26 kwietnia 2024, 12:00
Do: niedziela, 4 sierpnia 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
Willa Lentza i Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie zapraszają na wystawę „Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich”, która odbędzie się od kwietnia do lipca w przestrzeniach szczecińskiej Willi Lentza. Na wystawie zostanie zaprezentowane około 30 obrazów.

Zobaczymy malarstwo niemieckich malarzy z przełomu XIX i XX wieku, ukazujące Szczecin w powiązaniu z Odrą oraz Portem. Zaprezentowany zostanie dorobek artystów związanych z regionem, ukazując mieszkańcom i gościom transgranicznego regionu lokalne dziedzictwo kulturowe.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć obrazy takie jak „Port Szczeciński” autorstwa Fritza Modrowa, „Widok na Stepnicę z Zalewu Szczecińskiego” pędzla Eduarda Krause-Wichmanna, „Port w Szczecinie” Juliusa Paulsena, „Lato nad Zalewem” Otto Lang-Wollina czy kilka dzieł Hansa Hartiga. Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą z prywatnych zbiorów polskich kolekcjonerów związanych z Klubem Kolekcjonerów Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie.

Kurator wystawy: Renata Zdero