Gdzie i kiedy?
niedziela, 3 grudnia 2017, 15:00
Za ile?
darmowe
W niedzielę, 3 grudnia, szczeciński artysta Oskar Chmioła zaprasza do gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego na performance pt. "Piękno" w ramach cyklu "Realność". Wstęp wolny!
Wypowiedź na temat piękna, jako wartości, która pozwala dotrzeć do wewnętrznej natury zjawisk, dotknąć niewidocznego, wejrzeć w istotę rzeczy i spotkać wartości uniwersalne.

W holu głównym Muzeum Narodowego zostanie umieszczona instalacja artystyczna, a na jego sferycznym sklepieniu wyświetlony video-art. Oskar Chmioła (obraz) i Valerii Burianenko (dźwięk) w performansie "Piękno" zaprezentują multimedialne działanie artystyczne. Będzie to rodzaj dialogu dwóch artystów oparty na symbolu wchodzenia do wnętrza obrazów. Będzie to doskonała okazja do kontemplacji historii sztuki przy dźwiękach klarnetu i saksofonu altowego. Podczas performansu zostaną użyte piktogramy AAC, więc wydarzenie będzie przyjazne osobom ze spektrum autyzmu. Szczegółowy opis na stronie chmiola.com

Oskar Chmioła stypendysta artystyczny Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Brał udział w największych festiwalach i wystawach sztuki performance na terenie całego kraju. Autor instalacji artystycznej i performensu Dziady w londyńskim Barbican Centre w 2014 roku.

Valerii Burianenko
wykonawca ścieżek dźwiękowych na saksofonie do polskiego filmu krótkometrażowego pod tytułem "Co roku" i rosyjskiego serialu "Kodeks honoru". W przeszłości artysta Kirowogradzkiej Filharmonii.