Gdzie i kiedy?
niedziela, 18 grudnia 2011, 17:00
Za ile?
Bilety do kupienia w kasie Filharmonii (już zostało niewiele!) do kupienia w kasie Filharmonii cena dla dziecka 13,- zl, dorośli 30,- i 25,-
W muzyczną podróż zabierze słuchaczy Paweł Osuchowski, który jako pomysłodawca, dyrygent i muzyczny przewodnik, wraz z Orkiestrą Symfoniczną szczecińskiej Filharmonii, poprowadzi koncert poprzez ojczyznę Kilara, Smetany, Sibeliusa, Mendelssohna czy de Falli. Zapraszamy na koncert rodziców, dziadków, ciocie, wujków z dziećmi w każdym wieku! Zachęcamy, aby dzieci przygotowały emblematy symbolizujace państwa Europy - chorągiewki, kotyliony itp. Paweł Osuchowski - artysta wszechstronny - dyrygent, chórmistrz, autor audycji radiowych, animator i nauczyciel. Szczególnie dużo czasu poświęca młodym melomanom realizując autorski cykl audycji i koncertów edukacyjnych oraz cykl koncertów familijnych w szczecińskiej Filharmonii. Cieszące się ogromną popularnością koncerty wysłuchało dotąd przeszło 45 tysięcy młodych melomanów.

Paweł Osuchowski – chórmistrz i dyrygent, urodził się w Poznaniu, wychował w Krakowie, obecnie mieszka w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej oraz dyrygentury symfonicznej z klasy profesora Jerzego Katlewicza. Studia dyrygenckie uzupełnił w Stuttgarcie pod kierunkiem profesora Helmutha Rillinga, dzięki dwukrotnemu stypendium Internationale Bachakademie.

Pracował dotąd w Chórze i Orkiestrze Polskiego Radia w Krakowie, w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Prowadził Chór Wyższego Seminarium Duchownego OO. Paulinów na Skałce w Krakowie. W latach 1993-2000 kierował założoną przez siebie Uniwersytecką Orkiestrą Barokową Consortium Iagellonicum działającą przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Stale współpracuje z orkiestrami filharmonicznymi w kraju oraz w Niemczech i na Ukrainie. Koncertował dotąd w Czechach, Francji, Holandii, Litwie, Niemczech, Włoszech, Szwecji, Ukrainie. Ma w dorobku dyrygenckim nagrania radiowe oraz wydawnictwa płytowe, w tym nominację do nagrody Fryderyk’97.

W Szczecinie dał się poznać jako artysta wszechstronny: pracą dyrygencką w Operze na Zamku oraz w Filharmonii Szczecińskiej, jako chórmistrz Chóru Politechniki Szczecińskiej Collegium Maiorum, autor audycji radiowych, animator i nauczyciel. Potrafi zaangażować i przekonać do współpracy szerokie środowiska naukowe, kulturalne

i artystyczne. Obecnie realizuje autorskie projekty pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, której celem jest upowszechnianie kultury muzycznej ze szczególnym uwzględnieniem Ziem Pomorza Zachodniego. Od 2004 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej.

Artysta szczególnie dużo czasu poświęca na element edukacji muzycznej autorskimi projektami symfonicznymi dla młodzieży pod tytułem Podróże muzyczne, Orkiestra bez Tajemnic, a także prowadząc cykl audycji radiowych Dialog Muzyczny w Polskim Radio Szczecin. Paweł Osuchowski prywatnie jest wiernym kibicem dwunastokrotnego mistrza Polski, drużyny piłkarskiej Wisły Kraków.

Prowadzone przez Pawła Osuchowskiego koncerty, audycje i spotkania z muzyką organizowane w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie odwiedziło dotąd przeszło 45 tysięcy młodych melomanów.