Gdzie i kiedy?
Ogrody Śródmieście
ul. Wielkopolska 19, Szczecin
sobota, 27 maja 2023, 12:00
Za ile?
od 0 zł
Już 27 maja w Ogrodach Śródmieście wielkie spotkanie szczecińskich kawoszy! Qualia Caffe razem z Baltic Coffee Collective i Stowarzyszeniem Kawowym Agnieszki Wolskiej Caturra Verein przygotowała kilka atrakcji dla fanów kawy wysokiej jakości ze Szczecina i okolic.

W programie:

1. Eliminacje do POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023

Organizatorzy POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023 – Aeropress Poland oraz Cophi Solutions wraz z palarniami i kawiarniami z całej Polski zarezerwowali 14 miejscówek (w tym jedną w Szczecinie) do regionalnych eliminacji do Mistrzostw. Aeropress Poland przejedzie cały kraj, od północy aż po samo południe, aby dać możliwość wystartowania uczestnikom tam, gdzie tylko będą chcieli.

Sama formuła zawodów jest dosyć prosta i nie trzeba być doświadczonym baristą, aczkolwiek umiejętność parzenia kawy w aeropressie w ciągu 8 minut na pewno się przyda. Zawodnicy startują trójkami. Każdy z nich z wykorzystaniem tej samej kawy musi wycisnąć jak najlepszy napar, który następnie ocenią sędziowie. Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie u organizatora Aeropress Poland opłaty wpisowej, która wynosi 149 zł. Piąty start tego samego uczestnika w eliminacjach jest darmowy.

Uwaga! Rejestracja w Szczecinie została przedłużona i trwa do 07.05.! Formularz zgłoszeniowy: https://cophi.pl/polishaeropresschampionship2023 

2. QUIZ wiedzy o kawie

Spróbujcie swoich sił w kawowym quizie! Agnieszka Wolska z Kaffee by Aga przygotowała zestaw pytań, które sprawdzą Waszą kawową wiedzę. Bądźcie gotowi na różne poziomy trudności! Dodatkowo, uczestnicy eliminacji POLISH AEROPRESS CHAMPIONSHIP 2023, którzy nie dostali się do finału, mają szansę powalczyć o dziką kartę.

3. ZABAWA w Trzy Kawowe Kubki

Wszystkim kawowym miłośnikom proponujemy wyzwanie sensoryczne! Wśród trzech filiżanek na stole, jedna będzie zawierać inną kawę niż dwie pozostałe. Dacie radę odkryć która? Na najlepszego sensoryka oczywiście czeka kawowa nagroda!

4. DEGUSTACJE kawy

Weźcie udział w degustacjach kawy, w których będziemy określać rodzaj smaku i aromatu kawy, porównując ze sobą różne napary. Wyjątkowa okazja, by pobudzić zmysły i poznać nowe smaki!

5. PROJEKT „Dzieci malują kawę“

Atrakcja zaplanowana z myślą o najmłodszych. Dzieci podczas wydarzenia będą miały okazję namalować swoje wyobrażenie na temat kawy np. rodziców przy kawie, roślinę kawowca albo kawiarnię. Zdjęcia dzieł stworzonych podczas „Kawowego Szczecina” będą wysłane do dzieci farmerów pracujących na plantacjach kawy w Hondurasie.

 

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.qualiacaffe.com/kawowy-szczecin-cz-1/