Gdzie i kiedy?
Galeria Kaskada
al. Niepodległości 36
sobota, 24 czerwca 2023, 12:00
Za ile?
darmowe
Będą występy szczecińskich artystów, rozmowy z inspirującymi szczecinianami, a nawet teleturniej o Szczecinie. Galeria Kaskada oraz portal wSzczecinie.pl przygotowują niezwykłe show, podczas którego zobaczyć będzie można wszystko, co nasze miasto ma najlepszego i najpiękniejszego.

Lipiec to tradycyjnie czas urodzin naszego miasta – Galeria Kaskada oraz portal wSzczecinie.pl świętowanie rozpoczną jednak już w czerwcu!

– Zaprosiliśmy wspaniałych artystów, ciekawe osobowości związane ze Szczecinem. Będziemy mówić o turystyce, o kulturze, ale nie zabraknie także elementów sportowych – mówi Wojciech Wirwicki z wSzczecinie.pl.

– Nasz projekt to świętowanie szczecińskości. Chcemy pokazać, że Galeria Kaskada to miejsce, które mocno zintegrowało się z tożsamością Szczecina – dodaje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Galerii Kaskada.

W czasie trzech trwających kilkanaście minut bloków będziemy pokazywać gościom Kaskady i widzom portalu wSzczecinie.pl mnóstwo interesujących prezentacji artystycznych i rozmów. Nie zabraknie szczecińskiego teleturnieju czy kopalni ciekawostek o Szczecinie – wszystko to łączyć będzie wspólny mianownik – Szczecin.

– Podczas wydarzenia Kaskada Kocha Szczecin zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie, Baltic Neopolis Orchestra, a Bartek Orłowski przeprowadzi warsztaty z Ukulele dla najmłodszych i na koniec programu usłyszymy, co udało im się wspólnie przygotować. Młody sportowiec Dominik Bartosiewicz wykorzysta Kaskadę jako swoje boisko i sprawdzimy czy da się „kapkować” w tak wielkiej galerii handlowej – mówi Wojciech Wirwicki z wSzczecinie.pl.

- Strefa rozmów to ciekawe i inspirujące rozmowy o Szczecinie. Będą z nami TikTokerzy związani z naszym miastem, uczestnicy popularnych talent-show pochodzący z naszego miasta czy osoby związane ze Szczecinem, które będziemy mogli poznać z zupełnie innej strony. Nasze studio odwiedzi prezydent Piotr Krzystek, ikona szczecińskiej mody Sylwia Majdan, podyskutujemy także o turystyce w mieście oraz o tym, czy nasz region to raj dla rowerzystów – dodaje Michał Kaczmarek, który wraz z Sandrą Jędras poprowadzi wydarzenie.

Cały program przeplatany będzie ciekawostkami o Szczecinie, które zaprezentuje Hania Beza oraz teleturniejem o Szczecinie w którym będą mogli wziąć udział goście Galerii Kaskada. Dla zwycięzców bony podarunkowe oraz ciekawe niespodzianki.

– Liczymy, że mieszkańcy Szczecina będą z nami cały dzień. 24 czerwca warto odwiedzić Kaskadę nie tylko na zakupy, ale i żeby posłuchać, co ciekawego dzieje się w naszym mieście i jak niezwykłych ludzi mamy obok siebie – dodaje Norbert Fijałkowski.