Gdzie i kiedy?
Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
niedziela, 26 marca 2023, 17:00
Za ile?
65/85 zł
Willa Lentza zaprasza na kolejny koncert z cyklu IKONY KULTURY. Tym razem głównym bohaterem wydarzenia jest Pedro Almodovar.

 

Podczas koncertu wystąpią mieszkająca w Berlinie polska aktorka Anja Antonowicz, Katarzyna Polonek (Berlin Piano Trio) oraz szczecinianin Jakub Kościuszko. Wspólnie opracowali koncepcję prezentacji pereł muzyki hiszpańskiej (w pięknie dobranych brzmieniach wiolonczeli i gitary) połączonych z monologami z filmów Almodovara przedstawianymi przez międzynarodowej sławy aktorkę, znaną m. in. z serialu „The Crown” (Netflix) Anję Antonowicz. Jest to dzieło na pograniczu sztuk, na wskroś hiszpańskie, ale międzynarodowe w swoim uniwersalnym przekazie, w trakcie którego zabrzmi klasyczna muzyka hiszpańska, flamenco i muzyka filmowa.

Pedro Almodovar – jeden z najbardziej cenionych i znanych reżyserów hiszpańskich na świecie. Jego twórczość nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat zachwyca fanów oraz krytyków na całym świecie. Artysta posiada w swoim dorobku najważniejsze nagrody przemysłu filmowego, jak chociażby Oscar za scenariusz do “Porozmawiaj z nią” i za najlepszy film nieanglojęzyczny „Wszystko o mojej matce”. Twórca słynie z niekonwencjonalnego podejścia do życia, co znajduje odzwierciedlenie w jego niezwykłych i spektakularnych filmach.