Gdzie i kiedy?
niedziela, 3 grudnia 2017, 10:00
Za ile?
darmowe
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum zapraszają na mikołajkowe świętowanie. Niedziela, 3 grudnia, od rana do wieczora wypełniona będzie atrakcjami dla mieszkańców miasta. Wydarzenie ma charakter charytatywny. Pieniądze zebrane zasilą konto chorej na bardzo rzadką chorobę Dagmary Mroczkowskiej.
- Stowarzyszenie Progressum zaprasza wszystkich do udziału w wydarzeniu zwiastującym nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia. 3 grudnia br. w Starej Rzeźni sprawimy, że nad całą Łasztownią zabłyśnie Gwiazdka. Czeka nas moc atrakcji - koncerty, kiermasze, warsztaty świąteczne dla dzieci, kolędowanie, czytanie bajek przez znanych sportowców, aktorów i polityków naszego miasta. Będzie unosić się zapach Świąt, a w sercach narodzi się Duch Bożego Narodzenia. W programie koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty plastyczne dla dzieci, wspólne ozdabianie pierniczków czy wielkie czytanie bajek – mówi Monika Dyker-Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum. - Nie zabraknie warsztatów dla dzieci – będzie malowanie bombek, przygotowywanie łańcuchów i innych ozdób na choinkę. Pojawi się również Święty Mikołaj ze swoimi elfami i śnieżynkami, dzieci będą mogły napisać list do świętego Mikołaja i wysłać go do dalekiej Laponii. W nastrój świat wprowadzą Nas: Słowiki Szczecińskie, Chór Szyrockiego, recital kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr2 przy ul. Jagiellońskiej – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZENIA TUTAJ

W tym wyjątkowym dniu będziemy też wspierać Dagmarę Mroczkowską - młodą, pełną życia i marzeń kobietę chorującą na bardzo rzadką chorobę genetyczną EB – Epidermolysis Bullosa, czyli pęcherzowe odklejanie się naskórka od skóry. Dagmara jest jedynym w Polsce dializowanym pacjentem z tym schorzeniem. W całym swoim cierpieniu jest pełna życia, pasji i jak każdy z nas ma marzenia. Pięknie rysuje, bardzo lubi rysunek i prace plastyczne. Oprócz tego gra w tenisa i lubi spacery. Dagmara jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i na konto tej fundacji można dokonywać wpłat, aby wesprzeć Dagmarę w walce z chorobą – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

„Gwiazdka nad Łasztownią” zaczyna się w niedzielę o 10.00. Tego samego dnia w Starej Rzeźni także spotkanie z Aleksandrem Dobą. Czy słynny podróżnik na jeden dzień zostanie Świętym Mikołajem? Zapraszamy na Łasztownię!