Gdzie i kiedy?
Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
sobota, 9 marca 2024, 19:00
Za ile?
99/119 zł
W sobotę, 9 marca, odbędzie się trzeci recital chopinowski organizowany w ramach cyklu FRYDERYK CHOPIN W WILLI LENTZA. DZIEŁA WSZYSTKIE.

Gwiazdą wieczoru będzie Jakub Kuszlik – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (klasa prof. Katarzyny Popowej-Zydroń), laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym decyzją Jury muzyk uplasował się na czwartym miejscu i zdobył Nagrodę Specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy zdobył II nagrodę (2016 rok), a w roku 2017 znalazł się w grupie półfinalistów Konkursu Beethovena w Bonn.

W 2019 roku otrzymał II nagrodę w Hilton Head International Piano Competition w USA i III miejsce podczas Top of the World International Piano Competition w norweskim Tromsø.

Pianista jest też zdobywcą wielu laurów m.in. na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych: w Koninie (III miejsce, 2010), w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), EPTA w Krakowie (II miejsce – 2012), im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce – 2013), „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (II nagroda – 2014), im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (Grand Prix i I nagroda – 2014), IPiUM „SILESIA”, a także Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2015).

Ogromnym sukcesem artysty był też jego występ zorganizowany w roku 2018 w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata jaką jest bezsprzecznie nowojorska Lincoln Center. Znakomite recenzje zebrał również pierwszy solowy album instrumentalisty zatytułowany „Brahms, Chopin”. Nagrano go podczas recitalu w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia w roku 2022.

Stypendysta Fundacji Czarneckich i Prezydenta Miasta Bydgoszczy koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w Armenii, Brazylii, Francji, Grecji, Islandii, Japonii, Kosowie, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, USA, Wietnamie oraz we Włoszech. W Willi Lentza zagra następujące utwory Fryderyka Chopina:

Program:

Sonata h-moll op. 58 nr 3

Fantazja f-moll op. 49

Polonez-fantazja As-dur op. 61

Mazurek c-moll op. 30 nr 1

Mazurek h-moll op. 30 nr 2

Mazurek Des-dur op. 30 nr 3

Mazurek cis-moll op. 30 nr 4

Mazurek G-dur op. 50 nr 1

Mazurek As-dur op. 50 nr 2

Mazurek cis-moll op. 50 nr 3