Gdzie i kiedy?
INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
Al. Wojska Polskiego 90
Od: sobota, 18 marca 2023, 12:00
Do: sobota, 18 marca 2023, 20:00
Za ile?
darmowe
W Szczecinie zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, a ich zmagania będzie można obserwować zarówno na miejscu, jak i online dzięki transmisji na żywo.

– Zapraszamy ponownie do stolicy Pomorza Zachodniego wszystkich tych, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. Jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 12 rocznicy działalności Fundacji Kamienica1 oraz Whoop Of Poland (cyklu wydarzeń organizowanego w różnych miastach na terenie Polski) – są wyścigi mikro dronów! – zaprasza Paulina Pojawis z Fundacji Kamienica1.

Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji dla publiczności. Można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle, by sprawdzić, co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikrodronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół drony, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce (w tym m. in.: znany na arenie międzynarodowej Paweł Phobos Stefański. Czy zeszłoroczny wicemistrz Polski „dużych” dronów wyścigowych Antoni Admovie Daczka). Podczas przerwy technicznej dla zawodników między godzinami 16:00-17:00 osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem za pomocą symulatora lotów dronów wyścigowych.

Jeżeli ktoś sam chciałby wystartować i zmierzyć się z innymi w wyścigu mikrodronów, to jest jeszcze taka możliwość. Rejestracja zostanie zamknięta o godzinie 23:59 dnia 10.03.2023 r., udział bezpłatny, ale liczba miejsc jest  ograniczona.

Więcej informacji na temat wydarzenia (m.in.: szczegółowy program wydarzenia, formularz rejestracyjny): https://www.facebook.com/events/875853767028107