Spektakularne przeloty i niesamowite emocje – to czeka na odwiedzających trzeci przystanek na trasie Whoop of Poland, ogólnopolskiego cyklu wyścigów mikrodronów. Będzie można osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem.

Fundacja Kamienica1 zachęca do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu. Już w sobotę, 18 marca, w godz. 12:00-20:00 w Inkubatorze Sektorów Kreatywnych (przy al. Wojska Polskiego 90) odbędą się wyścigi mikrodronów. Wstęp jest bezpłatny.

– Zapraszamy ponownie do stolicy Pomorza Zachodniego wszystkich tych, którzy lubią połączenie zdrowej, sportowej rywalizacji i nowych technologii – zaprasza Paulina Pojawis z Fundacji Kamienica1. – Jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 12. rocznicy działalności Fundacji Kamienica1 oraz Whoop Of Poland są wyścigi mikrodronów!

Na miejscu będzie mnóstwo darmowych atrakcji dla publiczności. Można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej. Co więcej, będzie okazja założyć specjalne gogle i sprawdzić, co widzi zawodnik podczas sterowania swoim mikrodronem w czasie wyścigu.

To również szansa, by poobserwować przelatujące wokół drony, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce. W wydarzeniu wezmą udział m.in. znany na arenie międzynarodowej Paweł Phobos Stefański czy zeszłoroczny wicemistrz Polski „dużych” dronów wyścigowych Antoni Admovie Daczka.

A podczas przerwy technicznej dla zawodników, w godz. 16:00-17:00, osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować pilotażu wirtualnym dronem za pomocą symulatora lotów dronów wyścigowych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/875853767028107.