Gdzie i kiedy?
Galaxy Centrum
al. Wyzwolenia 18, Szczecin
sobota, 25 maja 2024, 10:00
Za ile?
darmowe
Zdrowie jest bezcenne, więc warto troszczyć się o nie każdego dnia. Szczególnie ważnym dla ludzkiego ciała organem jest wątroba. W niej odbywa się całe mnóstwo ważnych procesów, które wciąż pozostają przedmiotem badań naukowców. Jest to organ niezastąpiony (i największy w naszym organizmie) i należy dbać o niego szczególnie. Już w najbliższą sobotę 25 maja od 10.00 do 18.00 w Centrum Galaxy w nowym atrium specjaliści przy wsparciu Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie będą wykonywali badania wątroby typu Fibroscan.

Badanie jest szybkie, bezbolesne i zupełnie nieinwazyjne, aby jednak wyniki były w pełni miarodajne, należy przystąpić do niego na czczo (najlepiej nie jeść nić na minimum 6 godzin przed badaniem). Warto także ubrać się luźno, aby łatwo było odsłonić obszar badania. Stowarzyszenie „Fizjosport", które jest organizatorem badań, rejestruje na badania na miejscu – decyduje kolejność zgłoszeń.

Obok gabinetu, w którym będą wykonywane badania, rozstawi swoje stanowiska Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie można tam bezpłatnie zbadać poziom ciśnienia tętniczego i glikemii we krwi. Na stanowisku DKMS wolontariusze Muszkieterów Szpiku będą szukali „genetycznych bliźniaków" dla osób chorych na białaczkę, a szczególnie dla małego Antka Grodzickiego. To bardzo ważne – Antek pilnie potrzebuje dawcy szpiku, może to właśnie ktoś z Was nim jest?