Gdzie i kiedy?
Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84, Szczecin
piątek, 15 grudnia 2023, 19:00
Za ile?
79/99 zł
W piątek (15 grudnia 2023 roku, o godz. 19.00), recitalem fortepianowym wybitnego pianisty młodego pokolenia – Andrzeja Wiercińskiego, zapowiedziany zostanie cykl koncertowy pod tytułem „FRYDERYK CHOPIN W WILLI LENTZA. Dzieła wszystkie”.

W trakcie trwającego dwa lata projektu zaplanowano przedstawić wszystkie dzieła Mistrza z Żelazowej Woli. Podczas willowych wieczorów interpretować je będą współczesne gwiazdy estrady oklaskiwane przez publiczność zgromadzoną w prestiżowych salach koncertowych świata. Wśród nich nie zabraknie też uczestników najbliższego – XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który w październiku 2025 roku odbędzie się m.in. z okazji 225 rocznicy urodzin i 176 rocznicy śmierci kompozytora. Ten należący do najstarszych, najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie, odbywa się w Warszawie co pięć lat. Jest on również jednym z niewielu wydarzeń monograficznych tego typu, albowiem we wszystkich jego etapach wykonywane są wyłącznie utwory jednego kompozytora – FRYDERYKA CHOPINA.

Organizatorzy pragną zainteresować słuchaczy najcenniejszą na świecie Polską Marką jaką jest bezsprzecznie muzyka Fryderyka Chopina.

Bilety dostępne: https://bilety.willa-lentza.pl