Po rocznej przerwie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe wraca z cyklem letnich koncertów w Teatrze Letnim w Szczecinie. W ramach Amfiteatr Jazz Cafe przygotowano cztery koncerty, każdy w lipcową niedzielę o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.
Amfiteatr Jazz Café to realizowany już od kilku lat przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe projekt popularyzacji muzyki jazzowej i pokrewnej wśród mieszkańców i turystów spacerujących alejkami szczecińskiego Parku Kasprowicza. W niedzielne, wakacyjne popołudnia pod zadaszeniem Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec powstaje kameralna scena, gdzie można posłuchać dobrej muzyki jazzowej. Ma to przypominać atmosferę dawnych koncertów promenadowych, kiedy to w ramach niedzielnego wypoczynku oprócz przyjemności spaceru, wśród pięknej parkowej zieleni, można było również posłuchać przyjemnej, relaksującej muzyki.

W roku 2016 prezentujemy twórczość kilku uznanych zespołów i solistów, których cechą wspólną jest wokal, stąd też tytuł naszego cyklu w 2016 roku SINGING JAZZ SUMMER. Wszystkie koncerty odbędą się na scenie Teatru Letniego im. H. Majdaniec w Szczecinie, zawsze w niedzielę i zawsze o godz. 17:00.

31 lipca 2016 godz. 17:00
JACKPOT
(Maciej Kazuba i Kasia Buja – szczecińscy finaliści Must Be The Music)

Duet JACKPOT - finaliści jubileuszowej, dziesiątej edycji Must Be the Music. Kasia Buja - wokal, Maciej Kazuba - gitara. Są zgrani w życiu i na scenie. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. Wśród wykonywanych utworów znajdziemy między innymi piosenki Hanny Banaszak, Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów i Grażyny Łobaszewskiej, oraz piosenki autorskie. Dotychczas współpracowali z Bernardem Maselim i Januszem Stroblem i wieloma muzykami z pierwszej półki polskiego jazzu. 22.10.2015 roku odbyła się premiera ich pierwszej płyty "Historie wielkiej wagi", która uzyskała doskonałe recenzje publicystów i publiczności. Duetowi Jackpot podczas koncertu towarzyszyć będzie doskonały i wszechstronny szczeciński pianista Krzysztof Baranowski.