Piersi, Doda, Cezary Pazura, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Grabowski, Don Vasyl z greckim zespołem Orfeusz. Tego lata w Teatrze Letnim co chwilę będzie rozbrzmiewać muzyka.
Jazzowe lipcowe niedziele
Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na pierwszy koncert w ramach letniego cyklu Amfiteatr Jazz Cafe. Na scenie Teatru Letniego wystąpi Wojciech Myrczek (I miejsce w JAZZ TOP 2015 miesięcznika Jazz Forum) z pianistą Pawłem Tomaszewskim (czołowe miejsca w tym plebiscycie jako pianista, muzyk i kompozytor). Tydzień później będzie można wysłuchać Danuty Błażejczyk, legendy polskiej wokalistyki jazzowej i piosenki, której będzie towarzyszył doskonały pianista Wojciech Kamiński. 24 lipca zespół Eskaubei i Tomek Nowak Quartet zaprezentują niespotykane i nowatorskie połączenie jazzu i rapu, a na zakończenie jazzowego cyklu koncertów, 31 lipca, w Teatrze Letnim zagra znany szczeciński duet Jackpot, czyli Maciej Kazuba i Kasia Buja. Wstęp na wszystkie cztery koncerty jest bezpłatny. Każdy rozpocznie się o godz. 17:00.

Koncertowe lato w amfiteatrze z Dodą, Piersiami i galą cygańską
Z kolei 21 lipca w amfiteatrze odbędzie się „Taneczna gala disco”, podczas której zagrają zespoły Piękni i Młodzi, Playboys oraz Cliver. Na scenie „będzie się działo” również trzy dni później (24 lipca), kiedy to zaplanowano występ zespołu Piersi.

Kolejny koncert w Teatrze Letnim odbędzie się 7 sierpnia – zaśpiewa wówczas Doda, a niespełna tydzień później (13 sierpnia) zaplanowano występ solistów kabaretowych. Na scenie pojawią się Andrzej Grabowski, Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak oraz Cezary Pazura. Na 15 sierpnia zapowiadana jest Gala Cygańska, podczas której wystąpią Don Vasyl oraz grecki zespół Orfeusz. Natomiast 27 sierpnia w szczecińskim amfiteatrze będzie można usłyszeć największe przeboje legendarnej Budki Suflera. Wystąpi m.in. wokalista Budki Suflera z lat 80. - Felicjan Andrzejczak wraz z Grzegorzem Wilkiem, Izabelą Trojanowską i Romuald Lipko Band.

Ostatnim wydarzeniem w ramach „Koncertowego lata w amfiteatrze” będzie „Komediowa Śmiechoterapia”. 17 września szczecinian będą rozśmieszać m.in.: Ewa Błachnio, Katarzyna Piasecka, Tomasz Jachimek, Rafał Rutkowski, Mariusz Kałamaga.

Bilety na koncerty w ramach startującego 21 lipca „Koncertowego lata w amfiteatrze” kosztują 25 zł (osoby do 16 lat, emeryci i renciści) i 40 zł (normalne). Można je nabyć m.in. na portalu bilety.fm.