W swoich pracach podejmuje także zagadnienia związane z formami komunikowania treści literackich w okresie klasycznej starożytności (kontekst oralności i piśmienności) oraz wybranymi problemami płci i sposobów prezentowania emocji erotycznych w starożytnej literaturze greckiej. Pracuje także nad przekładem z języka łacińskiego kroniki Johannesa Bugenhagena „Pomerania”. Dwukrotnie (w roku 2005 i 2008) otrzymała stypendium Fundacji Lanckorońskich, które pozwoliło na odbycie kwerend bibliotecznych w American Academy oraz Deutsches Archäologisches Institut w Rzymie.
Akademia Antyczna – to program edukacyjny realizowany od czterech lat przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie. W roku szkolnym 2012/2013 podpisano umowę partnerską o współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Partnerem programu edukacyjnego Akademia Antyczna jest Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Oddział w Szczecinie. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady dotyczące różnych zagadnień związanych z szeroko rozumianą kulturą antyczną. Głównym celem autorów projektu jest zapraszanie na wykład gościnny wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w tym – przede wszystkim kolekcji antycznej Heinricha Dorna.
Komentarze
0