Gdzie i kiedy?
Pałac Ziemstwa Pomorskiego Akademii Sztuki
wtorek, 27 lutego 2024, 19:00
Za ile?
darmowe
Tego wieczoru młodość połączy się z historią i sumiennym pięknem odrestaurowanych wnętrz. Praca jaką wykonano, by budynek na nowo mógł cieszyć oko spojrzeniem dalekim od surowości, przypomina podróż jaką odbywają młodzi artyści szlifując przez lata swoje muzyczne umiejętności. Akademia Virtuosi to wspaniała uczta dla wszystkich zmysłów.

Członkinie Akademii Baltic Neopolis Orchestra życzą wszystkim różnorodności smaków i doznań, czekających u progu końca zimy a powiewu nowej pory roku!

Artyści:

Maria Nowak-Walbrodt – skrzypce

Akademia Baltic Neopolis Orchestra

Maria Nowak-Walbrodt rozpoczęła grę na skrzypcach w wieku 7 lat. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Wojciecha Malińskiego oraz na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie w klasie prof. Już w młodym wieku zdobywała czołowe nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych (m.in. na XI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu czy na Konkursie Eurowizji, gdzie reprezentowała Polskę w 2006 roku). Maria Nowak-Walbrodt doskonaliła swoje umiejętności m.in. u prof. Michela Schwalbé i Anne-Sophie Mutter. Otrzymała polskie stypendia oraz nagrodę Ministra Kultury Niemiec. Występowała jako solistka w całej Europie i Azji. Nagrywała dla polskich, niemieckich, holenderskich i japońskich stacji radiowych i telewizyjnych. W 1999 roku Maria Nowak-Walbrodt była koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Festiwalowej założonej przez Krystiana Zimermana. Jesienią 2019 roku wystąpiła w kwartecie ze swoim słynnym rodakiem na fortepianie i koncertowała we Włoszech i Japonii.

Program:

Zoltán Kodaly – Duo op. 7

Henriette Bosmans – Kwartet smyczkowy

Feliks Mendelssohn – Oktet smyczkowy