Nominowany do Bursztynowego Pierścienia spektakl, stworzony na podstawie scenariusza Anny K. Chudek i wyreżyserowany przez Pawła Niczewskiego, swoją premierę miał w Willi Lentza 11 czerwca br., podczas inauguracji działalności najmłodszej instytucji kultury Szczecina.

 

Twórcy spektaklu uważają, że: między prawdą, a fantazją w miłości istnieje nikła granica. Między prawdą, a przypuszczeniem w opowieści istnieje kwestia interpretacji. Dawniej i dziś kochankowie skrywają swoje sekrety. Jak poradzić sobie z tym, co nieoczekiwane? Kiedy i jak postawić granice w relacji? Zajrzyjmy do wnętrza Willi Lentza, aby dowiedzieć się więcej o tajemnicy tej rodziny i zachwycić się wnętrzem tego niezwykłego domu. Willa Lentza, to willa przestrzeni ludzkich związków i architektury. Zaznaczają przy tym, iż: Nasze intencje były szczere. Zmierzaliśmy do prawdy. Chcieliśmy poznać najgłębiej ukryte sekrety rodu Lentzów i ich domu. Zbieraliśmy rozproszone fakty z ich życia, ocenialiśmy poszlaki, snuliśmy domysły. Układanka jaka ukazała się naszym oczom, najpierw nas zdziwiła. Potem przeraziła, następnie zamierzaliśmy wszystko ukryć. Po długim namyśle – decyzja: nie wolno tego chować w tajemnicy.

W spektaklu udział biorą m.in.: Marta Uszko, Arkadiusz Buszko (nominacja – Bursztynowy Pierścień), Maciej Sikorski, Konrad Pawicki i Paweł Niczewski.

Bilety dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl/