Czerwone stroje, białe brody, jedynie renifery zastąpią współczesne maszyny. Już w najbliższą sobotę (2 grudnia) przez Szczecin przejedzie Wielka Parada Motomikołajów. Weźmie w niej udział kilkuset motocyklistów ze Szczecina i okolic. Wszystko po to, by choć na chwilę przywrócić uśmiech chorym dzieciom.
Organizatorem parady jest Stowarzyszenie Motocykliści dla dzieci. W ubiegłym roku w podobnym wydarzeniu wzięło udział około 200 pojazdów. Poza motocyklami także zabytkowe auta, których w sobotę, 2 grudnia, również nie zabraknie.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy dwóch kółek z silnikiem. Jak co roku pojawiamy się w strojach Mikołajów i Śnieżynek na ryczących, mechanicznych reniferach. Jeżeli nie macie lub nie możecie jechać z nami - wyjdźcie na spacer, wyglądajcie nas przez okna. Takie rzeczy nie dzieją się codziennie – zachęcają organizatorzy.

Mikołajowa kawalkada w eskorcie policji około godz. 12:00 wyruszy z Wałów Chrobrego (zbiórkę zaplanowano pół godziny wcześniej). Motocykliści w świątecznych przebraniach przejadą przez centrum Szczecina, a następnie skierują się w stronę Prawobrzeża i przez os. Słoneczne dotrą do szpitala w Zdrojach.

Na trasie ich przejazdu znalały się, m.in. pl. Żołnierza Polskiego, al. Wyzwolenia, ul. Rayskiego, Piłsudskiego, pl. Szarych Szeregów, Brama Portowa, ul. Wyszyńskiego, Gdańska, Struga, Mączna. SZCZEGÓŁOWA MAPA PRZEJAZDU TUTAJ

Po dotarciu do szpitala, Motomikołaje będą rozdawać chorym dzieciom słodkie prezenty.


Sobotnia parada to początek tegorocznej akcji Motomikołajów. Do 9 grudnia Stowarzyszenie planuje odwiedzić jeszcze podopiecznych m.in. ośrodków szkolno-wychowawczych i wiejskich świetlic TPD. Tak jak w roku poprzednim motocykliści chcieliby obdarować około tysiąca dzieci.

Do Motomikołajów dołączyć może każdy chętny. Jeżeli nie mamy „mechanicznego renifera” możemy wsprzeć Stowarzyszenie w przygotowywaniu paczek dla dzieci. Więcej tutaj