Po 20 latach owocnej współpracy drogi Pogoni Szczecin i Carlsberg Polska, właściciela marki Bosman, się rozchodzą. Za to nowym kluczowym parterem klubu zostaje jedna z najmłodszych firm bukmacherskich.

Od sezonu 2022/23 stroje piłkarzy Pogoni Szczecin przejdą pewne zmiany. Zniknie logo Bosmana, ale za to na środku koszulki - po dwóch latach przerwy - pojawi się nowy logotyp kluczowego partnera – Betcris. Pogoń Szczecin jest pierwszym klubem piłkarskim z ekstraklasy w portfolio bukmachera. Przypomnijmy, że Pogoń Szczecin funkcjonowała bez partnera głównego przez dwa lata, po tym jak umowę z klubem wypowiedziała Grupa Azoty.

– Cały czas podkreślamy, że Pogoni Szczecin potrzeba partnerów stabilnych, by współpraca dawała pozytywne efekty – mówił na konferencji Jarosław Mroczek, prezes klubu Pogoń Szczecin. – Wiem, że było wiele głosów wśród kibiców, którzy pytali, gdzie partnerzy. Macie państwo sygnał, że pojawiają się, że jest to partner, który jest obecny w wielu krajach świata i na tym nam zależy, by z takimi podmiotami naszą współpracę realizować.

– Jako Betcris jest nam przyjemność dołączyć do grona wspierających Pogoń. Byliśmy przypadkowo na meczu z Rakowem i naprawdę obiekt i organizacja zrobiły na nas duże wrażenie. Wiedzieliśmy, że nie ma nikogo nie froncie koszulki. I na tym meczu podjęliśmy wewnętrzną decyzję, że chcemy się na niej pojawić – mówi Jacek Jakubowski, członek zarządu Betcris Polska.

Jak zapewniają obie strony, współpraca przyniesie satysfakcjonujące wsparcie finansowe. – Z oczywistych powodów nie podam kwot, ale jest to dla nas znacząca różnica w porównaniu z poprzednim partnerem – zaznacza Mroczek.

– Globalna kwota przeznaczona dla klubu gwarantuje stabilność i to jest najważniejsze – dodaje Jakubowski.

Umowa z firmą Betcris została podpisana na 3 lata.

Kibice już tęsknią za Bosmanem. „Przecież to był absolutny symbol”

Wczoraj na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin zamieszczony został wpis z podziękowaniami za udaną współpracę. „Carlsberg Polska wspierał nas, gdy jako Pogoń Szczecin Nowa występowaliśmy w B-klasie. Kto wtedy mógł przewidzieć, jaką klub przejdzie metamorfozę w ostatnich latach? Wspólnie doczekaliśmy się dwóch z rzędu medali w PKO BP Ekstraklasie. Nasza współpraca trwała nieprzerwanie od 20 lat. Dziękujemy za to i zawsze będziemy wdzięczni – za wszystko. To były pracowite i bogate w doświadczenia lata, w których niezmiennie mogliśmy liczyć na zrozumienie i wzajemny szacunek”, czytamy we fragmencie wpisu z podziękowaniami.

Pod postem na Facebooku Pogoni Szczecin o zakończeniu współpracy kibice klubu wylewnie wyrażają swój smutek. „Pewna era się kończy”, „Szkoda. Mówisz Pogoń, myślisz Bosman”, „Szkoda tylu lat współpracy. Pamiętam sygnowane butelki herbem Pogoni oraz akcje z opaskami sylikonowymi i zbieranie kapsli na nowy stadion”, „Lipa. Bosman od lat kojarzył się z Pogonią. To był pewien symbol dla tej drużyny”, „Przecież to był absolutny symbol... Jak Pogoń, to i Bosman”.